Romain Grosjean rozstanie się z Haasem po sezonie 2020

Zdobywca 10 miejsc na podium w Formule 1 Romain Grosjean nie będzie kierowcą ekipy Haas po sezonie 2020. Francuz był związany z amerykańskim zespołem od jego debiutu w 2016 roku.

„To ostatni rozdział i historia została zakończona” – powiedział Francuz. „Byłem z zespołem od pierwszego dnia. Przez pięć lat przeżyliśmy wzloty i upadki, zdobyliśmy 110 punktów w 92 wyścigach. Było warto. Wiele się nauczyłem, stałem się lepszym kierowcą i lepszym człowiekiem. Mam nadzieję, że pomogłem też ludziom w zespole stać się lepszą wersją siebie. Z tego jestem najbardziej dumny, bardziej niż z szalonych pierwszych wyścigów sezonu 2016 czy czwartego miejsca w Austrii 2018. Życzę ekipie powodzenia i wszystkiego najlepszego”.

Od sezonu 2017 partnerem zespołowym Grosjeana jest Kevin Magnussen. Nie wiadomo jaka przyszłość czeka Duńczyka, którego pozycja w ekipie również jest określana jako niepewna. Ostatnie plotki mówią o tym, że Haas zatrudni dwóch nowych kierowców – jednego z akademii Ferrari oraz drugiego wskazanego przez rosyjskiego sponsora.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league