Romain Grosjean rozstanie się z Haasem po sezonie 2020

Zdobywca 10 miejsc na podium w Formule 1 Romain Grosjean nie będzie kierowcą ekipy Haas po sezonie 2020. Francuz był związany z amerykańskim zespołem od jego debiutu w 2016 roku.

„To ostatni rozdział i historia została zakończona” – powiedział Francuz. „Byłem z zespołem od pierwszego dnia. Przez pięć lat przeżyliśmy wzloty i upadki, zdobyliśmy 110 punktów w 92 wyścigach. Było warto. Wiele się nauczyłem, stałem się lepszym kierowcą i lepszym człowiekiem. Mam nadzieję, że pomogłem też ludziom w zespole stać się lepszą wersją siebie. Z tego jestem najbardziej dumny, bardziej niż z szalonych pierwszych wyścigów sezonu 2016 czy czwartego miejsca w Austrii 2018. Życzę ekipie powodzenia i wszystkiego najlepszego”.

Od sezonu 2017 partnerem zespołowym Grosjeana jest Kevin Magnussen. Nie wiadomo jaka przyszłość czeka Duńczyka, którego pozycja w ekipie również jest określana jako niepewna. Ostatnie plotki mówią o tym, że Haas zatrudni dwóch nowych kierowców – jednego z akademii Ferrari oraz drugiego wskazanego przez rosyjskiego sponsora.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league