Kevin Magnussen także odejdzie z Haasa po sezonie 2020

Amerykański zespół Haas F1 Team po raz pierwszy w swojej historii wymieni obu swoich kierowców w przerwie pomiędzy sezonami Formuły 1. Po tym jak rano swoje odejdzie z ekipy ogłosił Romain Grosjean, to samo zrobił jego zespołowy kolega Kevin Magnussen.

„Sezon 2020 będzie moim ostatnim wraz z zespołem Haas” – powiedział Duńczyk. „Te cztery lata z ekipą były dla mnie wspaniałe i stanowiły świetną przygodę. Bycie częścią zupełnie nowego zespołu było wyzwaniem, które bardzo mi się spodobało i zebrałem dzięki temu dużo doświadczenia, które pomogło mi rozwinąć się jako kierowca wyścigowy”.

„Chciałbym podziękować Gene [Haasowi], Güntherowi [Steinerowi] oraz całej ekipie za ich lojalność oraz wiarę we mnie przez ostatnie cztery lata. Nadal pracuję nad moimi planami na przyszłość, które ogłoszę później. Nadal przed nami sześć wyścigów i jestem zdeterminowany, aby zakończyć sezon pozytywnym akcentem. Dziękuję wszystkim za wsparcie”.

Najlepszy wynik Magnussena wraz zespołem Haas to dwa piąte miejsca wywalczone w sezonie 2018. Duńczyk jest związany z ekipą od sezonu 2017 jako zaledwie trzeci kierowca w historii amerykańskiego zespołu. Haas nie poinformował jeszcze, kiedy spodziewać się informacji o przyszłorocznym składzie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league