FIA łagodzi limity toru w Portimão

Po piątkowych sesjach treningowych przed Grand Prix Portugalii, w których anulowano łącznie aż 125 czasów okrążeń, FIA opublikowała zaktualizowane wytyczne dotyczące łagodniejszych limitów toru.

Przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego na torze Algarve FIA zapowiedziała restrykcyjne przepisy dotyczące wyjazdów poza tor w zakrętach 1 i 4, według których przekroczenie białej linii będzie skutkować skreślaniem czasów.

Efektem takiej polityki organu zarządzającego było anulowanie łącznie aż 125 czasów podczas dwóch sesji treningowej z powodu przekroczenia limitów toru we wspomnianych miejscach. W piątek wieczorem odbyło się spotkanie kierowców z dyrektorem wyścigowym FIA, Michaelem Masim, podczas którego przedyskutowano sytuację. W sobotę rano wystosowano już nowe, łagodniejsze wytyczne w sprawie problematycznych zakrętów.

Przez pozostałą część weekendu w Portugalii, czasy będą uznawane za anulowane, jeśli kierowca wyjedzie poza biało-czerwone krawężniki w zakrętach 1 i 4. Dodatkowo, jeśli chodzi o zakręt 15, Masi zaznaczył: „Uznany zostanie wyjazd poza tor przez kierowcę, jeśli żadna część samochodu nie pozostanie w kontakcie z torem”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league