Pietrow rezygnuje z roli sędziego z powodu śmierci ojca

Witalij Pietrow zrezygnował z roli sędziego Grand Prix Portugalii z ramienia kierowców z powodu śmierci swojego ojca w Rosji.

Były kierowca Formuły 1 zaliczał debiut w tej roli podczas weekendu wyścigowego na torze Algarve. W sobotni wieczór rosyjskie źródła poinformowały jednak o śmierci jego ojca Aleksandra, który został zastrzelony w swoim domu niedaleko Wyborga na zachodzie kraju. Z tego względu Witalij nie był w stanie nadal wykonywać swoich zadań związanych z rolą sędziego i natychmiast udał się w podróż do Rosji.

„FIA potwierdza, że z powodu osobistej żałoby, sędzia z ramienia kierowców podczas Grand Prix Portugalii, Witalij Pietrow, nie będzie kontynuował wykonywania swoich obowiązków przez pozostałą część weekendu. Myśli FIA są teraz z Witalijem i jego rodziną”.

Jednocześnie organ zarządzający F1 potwierdził, że zastępcą Pietrowa podczas wyścigu będzie kierowca samochodu bezpieczeństwa w Formule E oraz WTCR, Bruno Correia.

Debiut Pietrowa jako sędziego Grand Prix wywołał pewne kontrowersje z powodu komentarzy, które wypowiedział kilka tygodni temu w Rosji na temat ruchu Black Lives Matter oraz inicjatywy #WeRaceAsOne, z jakim ściga się w tym sezonie Formuła 1. FIA w sobotę obroniła swoje stanowisko w sprawie powołania Pietrowa, twierdząc, że jego osobiste poglądy nie są brane pod uwagę przy wyborze oficjeli wyścigu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league