Pierre Gasly zostaje w Scuderia AlphaTauri na sezon 2021

Zespół Scuderia AlphaTauri ogłosił, że Pierre Gasly będzie kontynuował współpracę z włoskim zespołem w przyszłym sezonie Formuły 1.

Francuz po raz pierwszy dołączył do zespołu podczas Grand Prix Malezji w sesonie2017, zanim przeniósł się do Red Bull Racing na sezon 2019. Po powrocie do Scuderia AlphaTauri w połowie 2019 roku, Pierre wielokrotnie udowodnił swoje wartość dla zespołu.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę ze Scuderia AlphaTauri przez kolejny sezon” – powiedział Gasly. „Ten rok jest dla mnie bardzo dobry i jesteśmy na dobrej drodze, aby przeżyć nasz najbardziej udany sezon w historii zespołu”.

„Czuję, że mamy bardzo silne relacje, udało nam się wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, najlepszą podczas Grand Prix Włoch.  Moje pierwsze w karierze zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 na Monzie było wyjątkowym momentem, a drugie zwycięstwo w historii zespołu było bardzo słodkie, więc jestem z tego bardzo dumny”.

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pchnąć zespół i wziąć na siebie całą odpowiedzialność. Chcę posunąć go jak najdalej do przodu. Z niecierpliwością czekam na przyszłoroczne wyzwanie i będę kontynuować współpracę z AlphaTauri, zarówno, jako marką modową premium, jak i zespołem wyścigowym, aby osiągać jak najwięcej sukcesów w przyszłości”.

Szef zespołu Franz Tost, ogłaszając wiadomości, powiedział: „Bardzo się cieszę, że Pierre pozostanie z nami w sezonie 2021. Jest członkiem zespołu kierowców Red Bulla od wielu lat i mam nadzieję, że pozostanie w rodzinie Red Bulla przez wiele kolejnych sezonów”.

„Odkąd wrócił do zespołu w zeszłym roku, konsekwentnie prezentował się z bardzo dobrej strony, zdobywając dwa podia: drugie miejsce w Brazylii w 2019 roku i wygraną w domowym wyścigu zespołu podczas tegorocznej edycji Grand Prix Włoch”.

„Pierre udowodnił, że jest bardzo konkurencyjny również dzięki swojemu świetnemu warsztatowi wyścigowemu, wydobywając potencjał samochodu podczas każdego wyścigu i udzielając cennych informacji zwrotnych swoim inżynierom. Jest bardzo silny psychicznie, zawsze zmotywowany, a kiedy stawia sobie cel, daje z siebie wszystko, żeby go osiągnąć. Nie mogę się doczekać rozszerzenia tej współpracy i wspólnego udanego sezonu 2021 ”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Scuderia AlphaTauri

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze