Alfa Romeo pozostaje w Formule 1

Włoska marka Alfa Romeo przedłużyła współpracę z zespołem Formuły 1 Sauber na sezon 2021. Spekuluje się, że kierowcami ekipy pozostaną Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi.

Alfa Romeo została sponsorem tytularnym Saubera w sezonie 2018, a od kolejnego roku budowane w Hinwil maszyny były już w pełni sygnowane przez włoskiego producenta. Współpraca z Sauberem została rozszerzona w tym roku, kiedy to zespół został zaangażowany w opracowanie sportowych modeli Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm oraz produkcję potrzebnych do nich elementów z włókna węglowego.

Umowa została przedłużona na jeden sezon, czyli do końca obowiązywania obecnych przepisów technicznych. Sauber przekonuje, że podkreśla ona stabilną pozycję ekipy oraz ambicję odnoszenia sukcesów w Formule 1.

„Przedłużenie naszej współpracy z Alfą Romeo to prawdziwy wyraz zamiarów obu stron” – powiedział szef zespołu Frédéric Vasseur. „Alfa Romeo znalazła w Sauberze oddanego i zmotywowanego osiągami partnera, któremu może powierzyć swoją markę. Jesteśmy zaszczyceni, reprezentując dziedzictwo i sukcesy Alfy Romeo w naszej nazwie. Obie strony chcą, aby ta współpraca przyniosła długoterminowe efekty – w trakcie ostatnich trzech lat położyliśmy solidne fundamenty i mamy zamiar nacieszyć się efektami tych prac w 2021 i kolejnych latach”.

Zespół nie ogłosił jeszcze swojego składu na kolejny sezon. Sugeruje się jednak, że Kimi Räikkönen przedłuży swój kontrakt z Sauberem, z kolei Antonio Giovinazzi pozostanie na fotelu przeznaczonym dla wybranka Ferrari, w związku z tym, że lider klasyfikacji Formuły 2 Mick Schumacher ma znaleźć się w Haasie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Sauber Group

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league