Vips rezerwowym Red Bulla w Grand Prix Turcji

Red Bull ogłosił, że Jüri Vips, który zadebiutował w tym sezonie w Formule 2, będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego Red Bull Racing oraz AlphaTauri podczas nadchodzącego Grand Prix Turcji.

Vips, który należy do programu rozwoju młodych kierowców Red Bulla, będzie pełnić funkcję ewentualnego zastępcy dla dwóch zespołów napędzanych jednostkami napędowymi Hondy. Estończyk zapewnił sobie ostatnio superlicencję dzięki przejechaniu 300 kilometrów za kierownicą samochodu Formuły 1. Jest to jeden z pierwszych kierowców, którzy skorzystali na poluzowaniu przez FIA przepisów w sprawie uzyskania niezbędnej do startów w F1 superlicencji w wyniku pandemii koronawirusa.

Vips otrzymał swoją rolę, ponieważ żaden z obecnych kierowców rezerwowych, czyli Sébastien Buemi oraz Sergio Sette Câmara, nie są dostępni w ten weekend i mają obowiązki w innych seriach wyścigowych.

20-letni Vips wystartował w ośmiu tegorocznych wyścigach Formuły 2, w których zastępował kontuzjowanego Seana Gelaela. Jego największym sukcesem w tej serii było podium wywalczone na torze Mugello. Pierwotnie Estończyk miał wystartować w japońskiej Super Formule, gdzie startował między innymi Pierre Gasly, jednak jego plany pokrzyżowała pandemia.

Jednocześnie nadal nie wiadomo, kto ostatecznie zostanie potwierdzony przez Red Bulla i AlphaTauri na następny sezon. Austriacki koncern potwierdził jedynie, że Max Verstappen pozostanie w seniorskim zespole, a Gasly zachowa swoją posadę w AlphaTauri. Uważa się jednak, że Vips nie znajduje się w grze o miejsce w Formule 1.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league