Russell z karą cofnięcia do Grand Prix Turcji

George Russell zostanie ukarany cofnięciem na starcie niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Turcji z powodu wymiany elementów jego jednostki napędowej, przekraczając w ten sposób dozwoloną na sezon alokację.

W samochodzie kierowcy Williamsa znajdzie się nowy silnik spalinowy, turbosprężarka oraz MGU-H. Jako że będzie to już czwarte wykorzystanie każdego z wymienionych komponentów, na Brytyjczyka zostanie nałożona automatyczna kara cofnięcia na koniec stawki do niedzielnego wyścigu. Ponadto mechanicy zamontują również trzecie MGU-K, jednak ten element mieści się jeszcze w alokacji.

Jest to efekt awarii silnika doznanej jeszcze w pierwszym wyścigu sezonu w Austrii. Russell musiał wycofać się na 49. okrążeniu rywalizacji na Red Bull Ringu, zaś za przyczynę usterki podano wówczas problem z ciśnieniem paliwa. Jednostka trafiła do fabryki Mercedesa w Brixworth, gdzie analiza wykazała awarię przekładni zębatej.

Russell musiał skorzystać z nowego silnika już w drugim wyścigu, który także odbył się na Red Bull Ringu, przez co kara była mniej więcej spodziewana na tym etapie sezonu z powodu naturalnego zużycia pozostałych komponentów jednostki napędowej.

Russell wciąż celuje w swoje pierwsze punkty w Formule 1. Bardzo bliski tego był podczas ostatniego wyścigu na torze Imola, jednak Brytyjczyk rozbił się o bariery podczas jazdy za samochodem bezpieczeństwa, przedwcześnie wycofując się z rywalizacji.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze