Sainz Jr z karą cofnięcia za przyblokowanie Péreza

Carlos Sainz Jr otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie jutrzejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Turcji za przyblokowanie Sergio Péreza w kwalifikacjach.

Pod koniec Q2 Sainz Jr wyjechał z alei serwisowej i znajdował się na okrążeniu wyjazdowym. Pérez, który rozpoczął właśnie kółko pomiarowe, dojechał do Hiszpana jeszcze w pierwszym sektorze i został wyraźnie spowolniony przez reprezentanta McLarena. Meksykanin nie był zadowolony z zachowania Sainza Jr, a po kwalifikacjach sędziowie przyjrzeli się temu incydentowi.

Stwierdzili oni, że Sainz Jr jest winny przyblokowania Péreza i przyznali mu karę cofnięcia o trzy pola startowe przed jutrzejszym wyścigiem o Grand Prix Turcji. Jako że Sainz Jr zakwalifikował się na 13. pozycji, na chwilę obecną może liczyć na 16. pole.  

„Samochód 55 [Sainz Jr] wyjeżdżał z alei serwisowej, kiedy samochód 11 [Pérez] przejeżdżał przez zakręt nr 1. Samochód 11 dojechał do samochodu 55 w zakrętach 2 i 3 i został niepotrzebnie przyblokowany zarówno w tym miejscu, jak i w kolejnych zakrętach. Mimo wyjątkowych warunków, które wyraźnie wpłynęły na tę sytuację, zespół ostrzegł kierowcę samochodu 55, że samochód 11 znajduje się tuż za nim” – czytamy w decyzji sędziów.

Oprócz kary cofnięcia, na Sainza Jr nałożono jeden karny punkt, który jest jednocześnie jego pierwszym w ciągu ostatniego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league