Sainz Jr z karą cofnięcia za przyblokowanie Péreza

Carlos Sainz Jr otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie jutrzejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Turcji za przyblokowanie Sergio Péreza w kwalifikacjach.

Pod koniec Q2 Sainz Jr wyjechał z alei serwisowej i znajdował się na okrążeniu wyjazdowym. Pérez, który rozpoczął właśnie kółko pomiarowe, dojechał do Hiszpana jeszcze w pierwszym sektorze i został wyraźnie spowolniony przez reprezentanta McLarena. Meksykanin nie był zadowolony z zachowania Sainza Jr, a po kwalifikacjach sędziowie przyjrzeli się temu incydentowi.

Stwierdzili oni, że Sainz Jr jest winny przyblokowania Péreza i przyznali mu karę cofnięcia o trzy pola startowe przed jutrzejszym wyścigiem o Grand Prix Turcji. Jako że Sainz Jr zakwalifikował się na 13. pozycji, na chwilę obecną może liczyć na 16. pole.  

„Samochód 55 [Sainz Jr] wyjeżdżał z alei serwisowej, kiedy samochód 11 [Pérez] przejeżdżał przez zakręt nr 1. Samochód 11 dojechał do samochodu 55 w zakrętach 2 i 3 i został niepotrzebnie przyblokowany zarówno w tym miejscu, jak i w kolejnych zakrętach. Mimo wyjątkowych warunków, które wyraźnie wpłynęły na tę sytuację, zespół ostrzegł kierowcę samochodu 55, że samochód 11 znajduje się tuż za nim” – czytamy w decyzji sędziów.

Oprócz kary cofnięcia, na Sainza Jr nałożono jeden karny punkt, który jest jednocześnie jego pierwszym w ciągu ostatniego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze