Stroll bez kary, zachowuje pole position do Grand Prix Turcji

Lance Stroll zachowa swój start z pole position do Grand Prix Turcji po tym, jak sędziowie zdecydowali, że zachował się poprawnie podczas okresu żółtej flagi w kwalifikacjach na Istanbul Park.

Podczas Q3 Stroll znajdował się na okrążeniu pomiarowym, które w efekcie dało mu pole position, jednak gdy dojechał do siódmego zakrętu, w tym miejscu jego zespołowy kolega z Racing Point Sergio Pérez znajdował się poza torem, na skutek czego wywieszono pojedyncza żółta flaga. Wówczas sędziowie przyznali, że będą analizować każde okrążenie, które zostało uzyskane w momencie pojawienia się żółtej flagi.

Po przeanalizowaniu wszelkich materiałów stwierdzono jednak, że Kanadyjczyk zachował się odpowiednio i odpuścił w omawianej sekcji Istanbul Park.

„Samochód 18 [Stroll] dojechał do siódmego zakrętu, gdzie wywieszona była pojedyncza żółta flaga w wyniku wyjazdu samochodu 11 [Pérez] poza tor po jej zewnętrznej stronie. Patrząc na telemetrię, samochód 18 wyraźnie puścił pedał gazu, dojechał do zakrętu, a następnie przyspieszył, kiedy ominął miejsce incydentu. Czasy sektorów tego nie pokazują, ponieważ tor bardzo szybko przesychał i każde okrążenie było szybsze od poprzedniego” – czytamy w oświadczeniu sędziów.

Tym samym Stroll może być już pewny startu z pole position do jutrzejszego wyścigu o GP Turcji. Kanadyjczyk wywalczył je w deszczowych kwalifikacjach, które były przerywane z powodu trudnych warunków. Pokonał on w bezpośrednim pojedynku Maxa Verstappena, który jutro ustawi swojego Red Bulla obok niego, a z trzeciej pozycji wystartuje Pérez.

Wyścig o Grand Prix Turcji wystartuje o godzinie 11:10.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league