Mercedes-AMG zrezygnuje z dostarczania samochodów bezpieczeństwa dla F1?

Według nieoficjalnych informacji, Mercedes-AMG zamierza zmienić warunki na jakich dostarcza samochody bezpieczeństwa na potrzeby rund Formuły 1 lub całkowicie zrezygnować z przedłużenia kontraktu. Ich miejsce miałby zająć Aston Martin.

Mercedes dostarcza samochody bezpieczeństwa oraz samochody medyczne od 1996 roku. Obecnie pierwszą z ról pełni Mercedes-AMG GT R, a drugą Mercedes-AMG C 63 S Estate. Źródła na temat możliwych zmian w tym zakresie są niejasne – mówi się, że Mercedes-AMG może zrezygnować z dostarczania obu aut, tylko samochodu bezpieczeństwa lub podzieli swój kontrakt z innym producentem.

Niezależnie od możliwego scenariusza, ich miejsce miałby zająć Aston Martin, w którym Daimler ma 20% udziałów. Brytyjska marka będzie od przyszłego sezonu wystawiać zespół fabryczny w Formule 1 i chce jak najlepiej wykorzystać wartość reklamową platformy. Za nowy samochód bezpieczeństwa mógłby posłużyć model DB11 lub DBS Superleggera, z kolei samochodem medycznym miałby zostać DBX.

Na zapytanie ze strony ŚwiatWyścigów.pl, Mercedes-AMG odmówił oficjalnego komentarza w sprawie, zasłaniając się polityką niekomentowania plotek. Zasugerowano nam jednak, że nie są one prawdziwe.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league