Kolejne dwa treningi dla Nissany’ego

Zespół Formuły 1 Williams zapowiedział, że kierowca testowy Roy Nissany weźmie udział jeszcze w dwóch sesjach treningowych podczas tegorocznego sezonu. Izraelczyk poprowadzi samochód FW43 w Bahrajnie oraz Abu Zabi.

Nissany dołączył do zespołu na początku roku i od tamtej pory uczestniczył w dwóch sesjach treningowych, podczas Grand Prix Hiszpanii oraz Włoch. Łącznie zatem przejedzie cztery treningi w sezonie 2020, gdy kierowca rezerwowy Williamsa Jack Aitken poprowadził samochód tylko raz, podczas weekendu Grand Prix Styrii.

Obaj wezmą udział w teście młodych kierowców w Abu Zabi, który w tym roku został skrócony do jednego dnia i jest nieobowiązkowy.

„Test w Abu Zabi to kolejna znakomita okazja, abym zżył się z samochodem” – powiedział Nissany. „W porównaniu z sesjami treningowymi, podczas testu mam dużo więcej czasu oraz kilometrów, aby zgrać ze sobą samochód i moją jazdę”.

Aitken dodał: „Oczywiście jestem zachwycony tym, że ponownie zasiądę w FW43 w Abu Zabi. Po udziale w FP1, będę chciał wykorzystać moje doświadczenie z zespołem i przejechać cenne okrążenia. Choć nie będziemy mogli dużo sprawdzić przy takim programie, zawsze można się czegoś nauczyć i jest to świetny sposób na zakończenie sezonu”.

Źródło: williamsf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league