Ilott kierowcą Alfy Romeo w testach w Abu Zabi

Junior Ferrari Callum Ilott weźmie udział w testach młodych kierowców w Abu Zabi wraz z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen.

Ilott miał wziąć udział w treningu Formuły 1 na torze Nürburgring przed GP Eifel wraz z zespołem Haas, jednak mgła spowodowała anulowanie jazd. W tej samej sesji miał wziąć udział również Mick Schumacher, w którego planach była jazda bolidem Alfy Romeo.

Do niedawna kwestia awansu juniorów Ferrari, w skład których wchodzą Ilott, Schumacher, a także Robert Szwarcman, była całkowicie otwarta. Kilka tygodni temu Alfa Romeo, która mogła mieć wolne fotele dla co najmniej jednego tegorocznego kierowcy Formuły 2, potwierdziła, że Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi zostaną w zespole. Z kolei Haas poinformował, że Romain Grosjean i Kevin Magnussen zakończą współpracę z ekipą po tym sezonie, a od jakiegoś czasu spekuluje się, że jeden z wolnych foteli ma trafić do Schumachera.

Te niepotwierdzone jeszcze informacje mogą mieć więcej wspólnego z prawdą po tym, jak Alfa Romeo potwierdziła, że Ilott, który jest również potencjalnym zawodnikiem do zajęcia miejsca w Haasie, wystartuje w testach młodych kierowców w Abu Zabi w samochodzie ekipy z Hinwil.

„Nie mogę doczekać się powrotu do samochodu w Abu Zabi i jestem wdzięczny Alfie Romeo Racing ORLEN oraz Akademii Kierowców Ferrari za tę szansę. Każda okazja do jazdy samochodem Formuły 1 jest ważna: to sposób na zdobycie mojego doświadczenia, nie tylko w kokpicie, ale również podczas pracy z zespołem: inżynierowie oraz załoga są jednymi z najlepszych na świecie i jest wiele rzeczy do nauczenia się od nich, więc zamierzam to wykorzystać” – powiedział Ilott.

Z kolei Frédéric Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo oraz CEO Sauber Motorsport AG, bardzo pochwalił talent i umiejętności Ilotta, ciesząc się, że dostanie szansę w Abu Zabi.

„Callum jest jednym z najlepiej zapowiadających się młodych kierowców pnących się po szczeblach kariery, co pokazały jego tegoroczne występy w F2. Miał pecha, że stracił szansę pokazania swoich umiejętności w ubiegłym miesiącu, kiedy odwołano FP1 na Nürburgringu, ale całkowicie zasługuje na występ wraz z zespołem w Abu Zabi. Jego postawa i etyka pracy wywarły na zespole bardzo pozytywne wrażenie, kiedy testował z nami w zeszłym roku, a możliwość odbycia testów z nim w Abu Zabi jest czymś, czego naprawdę nie możemy się doczekać” – stwierdził Vasseur.

Ilott zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji sezonu Formuły 2 z dorobkiem 169. punktów, tracąc 22 oczka do prowadzącego Schumachera. Do końca sezonu mistrzostw pozostały dwie rundy, które odbędą się na dwóch torach w Bahrajnie u boku Formuły 1. 

Test młodych kierowców w Abu Zabi odbędzie się 15 grudnia.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing ORLEN

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league