Kolejny trening F1 dla Kubicy

Kierowca rezerwowy Alfy Romeo Robert Kubica czwarty raz w tym sezonie weźmie udział w sesji treningowej Formuły 1. Polak poprowadzi model C39 w ten piątek na torze w Bahrajnie.

„Bardzo się cieszę, że powrócę za kierownicę po raz pierwszy od sierpnia” – powiedział Kubica, który zastąpi w pierwszym treningu Kimiego Räikkönena. „Może się wydawać, że to było dawno temu, ale byłem bardzo zajęty w tym sezonie pracą w symulatorze oraz programem DTM, więc ten czas upłynął dosyć szybko”.

„Teraz, gdy mój sezon DTM jest zakończony, chcę powrócić w pełnym wymiarze do mojej roli w Alfie Romeo – wciąż jest o co walczyć i jestem pewien, że moja praca wniesie coś pozytywnego do wysiłków zespołu”.

Kubica brał udział w przedsezonowych testach F1 w Barcelonie, a potem uczestniczył w sesjach treningowych w Spielbergu, na Hungaroringu i na Silverstone.

Szef Saubera Frédéric Vasseur dodał: „Cieszymy się, że Robert powróci do samochodu na pierwszy trening. Jego wkład był bardzo ważny w tym sezonie, a wykorzystanie jego doświadczenia i umiejętności w Bahrajnie pomoże ekipie dokonywać kolejnych postępów. Zna on tor w Sakhir bardzo dobrze i bardzo nam to pomoże w ten weekend”.

Źródło: sauber-group.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league