Ilott potwierdza brak angażu w F1 w przyszłym roku

Kierowca Formuły 2 Callum Ilott, który walczy w tym roku o tytuł w tej serii, ogłosił, że nie znajdzie się w stawce Formuły 1 w przyszłym sezonie.

Ilott, który jest członkiem Akademii Kierowców Ferrari, przed ostatnią rundą sezonu w Bahrajnie, która zostanie zorganizowana na zewnętrznej konfiguracji, traci tylko 14 punktów do prowadzącego Micka Schumachera. Brytyjczyk ogłosił dzisiaj jednak, że nie trafi do Formuły 1 w przyszłym roku, co wskazuje na praktycznie pewny angaż Schumachera w zespole Haas.

„Nadszedł czas, aby ogłosić przekazaną mi informację, że nie będę ścigać się w F1 w 2021 roku” – napisał Ilott na swoim profilu na Twitterze. „Oczywiście wiem to już od kilku tygodni. Jestem rozczarowany, ale będę po prostu pracował ciężej i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby upewnić się, że dojdzie do tego w sezonie 2022. W każdym razie mam przed sobą mistrzostwo, które chcę wygrać”.

Teoretycznie Nikita Mazepin, Robert Szwarcman i Yuki Tsunoda wciąż posiadają matematyczne szanse na wywalczenie tytułu, w praktyce kwestia ta zostanie rozstrzygnięta między wspomnianymi juniorami Ferrari. Ilott w miniony weekend w Bahrajnie zmniejszył stratę do Schumachera o 8 punktów dzięki drugiemu miejscu w sobotnim wyścigu głównym, lecz w niedzielę po błędzie dojechał do mety poza punktami.

Mimo to Ilott otrzyma szansę na jazdę samochodem Formuły 1, którą otrzyma od zespołu Alfa Romeo w ramach posezonowego testu młodych kierowców w Abu Zabi po ostatnim wyścigu sezonu F1.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league