Mazepin kierowcą Haasa w sezonie 2021 Formuły 1

Trzeci kierowca tegorocznych Mistrzostw Formuły 2 Nikita Mazepin będzie się ścigać w pełnym sezonie 2021 wraz z zespołem Haas.

„Zostanie kierowcą Formuły 1 to dla mnie spełnienie dziecięcych marzeń” – powiedział Rosjanin. „Naprawdę doceniam zaufanie, jakim obdarzyli mnie Gene Haas, Günter Steiner i cały zespół. Dają młodemu kierowcy okazję i jestem im za to wdzięczny. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia naszych relacji, zarówno na torze jak i poza nim. Oczywiście chcę dalej demonstrować swoje umiejętności po mocnym sezonie w Formule 2. Zespół będzie liczyć na moje odczucia, żeby poprawić swój pakiet na sezon 2021 i kolejne. Podejmę się tej odpowiedzialności i nie mogę doczekać się, żeby zacząć”.

Mazepin był wicemistrzem serii GP3 (obecnej Formuły 3) w sezonie 2018, po czym przeniósł się do F2, gdzie zajął odległe, 18. miejsce. Jego drugi sezon jest jednak zdecydowanie lepszy – Rosjanin wygrał dwa wyścigi i plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Mazepin prowadził już samochód Formuły 1 Mercedesa-AMG podczas ubiegłorocznych testów w Barcelonie.

Zespół Haas nie ogłosił jeszcze, kto będzie partnerem Mazepina w sezonie 2021. Jest jednak niemal pewne, że amerykańską ekipę zasili lider F2 Mick Schumacher.

Źródło: haasf1team.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league