Mick Schumacher kierowcą Haas F1 Team od sezonu 2021

Zespół Haas F1 Team podpisał wieloletnią umowę z Mickiem Schumacherem na starty w Formule 1.

Syn siedmiokrotnego mistrza świata F1 – Michaela, tym samym uzupełnił skład amerykańskiego zespołu na przyszły rok. Niemiecki kierowca będzie partnerem Nikity Mazepina. Schumacher jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej w Formule 2.

„Bardzo się cieszę, że możemy potwierdzić Micka Schumachera w naszym składzie kierowców na następny sezon i nie mogę się doczekać powitania go w zespole” - powiedział Guenther Steiner, szef zespołu Haas F1 Team.

„Mistrzostwa Formuły 2 od dawna są poligonem doświadczalnym dla talentów, aby pokazać swoje kwalifikacje, a tegoroczna rywalizacja była niewątpliwie jedną z najbardziej konkurencyjnych w ostatnich sezonach. Mick wygrywał wyścigi, zbierał podium i prezentował się na prawdę dobrze na tle innych talentów w 2020 roku".

„Jestem głęboko przekonany, że dzięki swoim osiągnięciom zyskał możliwość przejścia do Formuły 1. Jako zespół mamy przed sobą możliwość oceny i wychowania nowego kierowcy, biorąc pod uwagę naszą znajomość pakietu wyścigowego na sezon 2021. Układamy nasze cegiełki do dalszego długoterminowego rozwoju zespołu i nie mogę się doczekać wkładu Micka zarówno na torze, jak i poza nim w tym procesie”.

Schumacher jest kierowcą Akademii Ferrari od 2019 roku, kiedy to zadebiutował w Formule 2. Niemiec po raz pierwszy miał okazję jeździć współczesnym samochodem Formuły 1 w kwietniu ubiegłego sezonu, biorąc udział w testach w Bahrajnie, zarówno dla Scuderii Ferrari, jak i Alfa Romeo Racing.

„Perspektywa startu w Formule 1 w przyszłym roku sprawia, że ​​jestem niesamowicie szczęśliwy i po prostu zaniemówiłem” – powiedział Mick Schumacher po podpisaniu kontraktu. „Chciałbym podziękować zespołowi Haas F1 Team, Scuderii Ferrari i Ferrari Driver Academy za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Chcę też wyrazić uznanie i okazać miłość rodzicom. Wiem, że wszystko im zawdzięczam. Zawsze wierzyłem, że spełnię swoje marzenie o Formule 1”.

„Ogromne podziękowania kieruję również do wszystkich wspaniałych fanów sportów motorowych, którzy wspierali mnie przez całą moją karierę. Dam z siebie wszystko, jak zawsze i nie mogę się doczekać dalszej podróży razem z Haasem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league