Alonso weźmie udział w teście na Yas Marina

Fabryczny zespół Renault ogłosił, że Fernando Alonso weźmie udział w posezonowym teście na torze Yas Marina, który początkowo miał być zarezerwowany dla młodych kierowców. W drugim samochodzie ekipy zasiądzie Guanyu Zhou.

Charakter testu zaplanowanego na 15 grudnia zmienił się już dwukrotnie – początkowo miał zostać poświęcony w całości przyszłorocznym oponom Pirelli, lecz te sprawdzane są już podczas weekendów wyścigowych. Postanowiono więc, że tor Yas Marina zostanie oddany młodym kierowcom, a udział ekip będzie nieobowiązkowy.

Pierwotnie za kryterium uznano udział w maksymalnie dwóch wyścigach Grand Prix, lecz na prośbę Renault zapis ten został dostosowany, aby dopuścić także kierowców, którzy nie ścigali się w tym sezonie – prawdopodobnie zobaczymy dzięki temu także Sébastiena Buemiego w Red Bullu i Roberta Kubicę w Alfie Romeo.

„Chcielibyśmy podziękować FIA oraz F1 za przystanie na nasz program testów, mając na uwadze nasze zaangażowanie w promowanie młodych kierowców na niższych szczeblach oraz działania Fernando na rzecz rozwoju kariery młodych zawodników” – powiedział szef zespołu Renault Cyril Abiteboul. „Dla Fernando to kolejny krok w drodze do powrotu. Pracował bez wytchnienia, aby być jak najlepiej przygotowanym na sezon 2021. Chce się w pełni zaangażować, nie tylko dla zespołu, ale także dla fanów sportu, których brakowało mu przez ostatnie dwa lata”.

W posezonowym teście na Yas Marina wezmą też udział m.in. Robert Szwarcman i Antonio Fuoco z Ferrari, Callum Ilott z Alfą Romeo, Roy Nissany i Jack Aitken z Williamsa oraz Mick Schumacher z Haasa.

Źródło: renaultsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league