Alonso weźmie udział w teście na Yas Marina

Fabryczny zespół Renault ogłosił, że Fernando Alonso weźmie udział w posezonowym teście na torze Yas Marina, który początkowo miał być zarezerwowany dla młodych kierowców. W drugim samochodzie ekipy zasiądzie Guanyu Zhou.

Charakter testu zaplanowanego na 15 grudnia zmienił się już dwukrotnie – początkowo miał zostać poświęcony w całości przyszłorocznym oponom Pirelli, lecz te sprawdzane są już podczas weekendów wyścigowych. Postanowiono więc, że tor Yas Marina zostanie oddany młodym kierowcom, a udział ekip będzie nieobowiązkowy.

Pierwotnie za kryterium uznano udział w maksymalnie dwóch wyścigach Grand Prix, lecz na prośbę Renault zapis ten został dostosowany, aby dopuścić także kierowców, którzy nie ścigali się w tym sezonie – prawdopodobnie zobaczymy dzięki temu także Sébastiena Buemiego w Red Bullu i Roberta Kubicę w Alfie Romeo.

„Chcielibyśmy podziękować FIA oraz F1 za przystanie na nasz program testów, mając na uwadze nasze zaangażowanie w promowanie młodych kierowców na niższych szczeblach oraz działania Fernando na rzecz rozwoju kariery młodych zawodników” – powiedział szef zespołu Renault Cyril Abiteboul. „Dla Fernando to kolejny krok w drodze do powrotu. Pracował bez wytchnienia, aby być jak najlepiej przygotowanym na sezon 2021. Chce się w pełni zaangażować, nie tylko dla zespołu, ale także dla fanów sportu, których brakowało mu przez ostatnie dwa lata”.

W posezonowym teście na Yas Marina wezmą też udział m.in. Robert Szwarcman i Antonio Fuoco z Ferrari, Callum Ilott z Alfą Romeo, Roy Nissany i Jack Aitken z Williamsa oraz Mick Schumacher z Haasa.

Źródło: renaultsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league