Leclerc z karą cofnięcia do GP Abu Zabi za kolizję z Pérezem

Charles Leclerc otrzymał karę cofnięcia o 3 pozycje na starcie finałowego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi za spowodowanie kolizji z Sergio Pérezem na początku rywalizacji w GP Sakhir.

Na pierwszym okrążeniu Leclerc chciał wykorzystać zawahanie Valtteriego Bottasa, który stracił na chwilę kontrolę nad Mercedesem w trzecim zakręcie i spowolnił innych kierowców. Max Verstappen, który jechał obok, zrezygnował z próby ataku, zaś Pérez jechał zewnętrzną częścią toru do czwartego zakrętu i znalazł się tym samym przez chwilę tuż za Bottasem.

Leclerc, który przez cały czas jechał po wewnętrznej, popełnił błąd na hamowaniu i uderzył w tył samochodu Péreza. Sam Leclerc próbując powrócić na tor wylądował najpierw w żwirze, a następnie w barierze, podobnie jak Verstappen, który chciał ominąć całe to zamieszanie. Pérez z kolei został zmuszony do nieplanowanej wizyty w boksach, lecz dzięki sprzyjającym okolicznościom oraz fantastycznej jeździe odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1.

„Samochód 16 [Leclerc] zahamował zbyt późno do zakrętu nr 4, zblokował przednią prawą oponę i uderzył w samochód 11 [Pérez], który jechał normalną wyścigową linią do zakrętu” – czytamy w oświadczeniu sędziów.

Leclerc został ukarany przez sędziów cofnięciem o trzy pola na starcie Grand Prix Abu Zabi, a ponadto do jego konta dodano dwa karne punkty. Za okres ostatnich 12. miesięcy ma ich łącznie trzy.

Ostatni wyścig sezonu Formuły 1 o GP Abu Zabi odbędzie się już za tydzień, 13 grudnia.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league