Kubica pojedzie w treningu oraz posezonowym teście na Yas Marina

Kierowca rezerwowy zespołu Alfy Romeo w Formule 1 Robert Kubica ponownie weźmie udział w sesji treningowej przed weekendem Grand Prix. Polak wyjedzie na tor w piątek przed kończącym sezon wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi. Zespół potwierdził także jego uczestnictwo w jednodniowym teście, obok Calluma Ilotta.

„Za każdym razem, gdy prowadzę ten samochód, jest to szansa na danie czegoś zespołowi” – powiedział Kubica. „Szczególnie cieszę się, że mogę to zrobić zaledwie dwa tygodnie po moim ostatnim treningu w Bahrajnie. Częste zasiadanie za kierownicą pozwala mi zyskać lepsze wyczucie samochodu, dzięki czemu mogę dawać zespołowi lepsze wskazówki. Obie sesje – trening oraz posezonowy test – będą bardzo przydatne i nie mogę się ich doczekać”.

Kubica brał już udział w treningach przed Grand Prix Styrii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Bahrajnu. Zespół liczy na to, że dane zebrane przez Polaka będą przydatne w kontekście wyścigu w Abu Zabi oraz kolejnego sezonu. Tym razem Kubica zasiądzie w samochodzie Antonio Giovinazziego.

Szef zespołu Frédéric Vasseur dodał: „Sezon może się kończyć, ale wciąż mamy dużo pracy i każda okazja do wyjazdu na tor jest ważna. Ktoś z umiejętnościami oraz wiedzą techniczną Roberta pomoże nam najlepiej wykorzystać ten czas. Przez cały sezon był naszym atutem i będzie nim także w ostatnich jazdach 2020 roku”.

Źródło: sauber-group.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league