Marino Sato wystąpi w teście w Abu Zabi wraz z AlphaTauri

Zespół AlphaTauri potwierdził, że Marino Sato będzie drugim japońskim kierowcą po Yukim Tsunodzie, który wystąpi w teście młodych kierowców po Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina.

W trakcie jednodniowego testu zespoły będą mogły wystawić dwa samochody jednocześnie w celu sprawdzenia potencjalnych przyszłych kierowców Formuły 1. Jednym z juniorów będzie Fernando Alonso, który w przyszłym roku zadebiutuje w sporcie w barwach Alpine (do tej pory Renault). Z kolei ekipa AlphaTauri wcześniej poinformowała, że w Abu Zabi jednym z kierowców będzie drugi wicemistrz tegorocznego sezonu Formuły 2, Tsunoda. Dzisiaj włoska stajnia potwierdziła, że oprócz niego w testach weźmie udział jego rodak z Japonii i kolejny kierowca F2, Sato.

„Bardzo się cieszę, że AlphaTauri da mi szansę na poprowadzenie samochodu Formuły 1” – powiedział Sato. „Postaramy się przejechać możliwie największą liczbę okrążeń, aby szybko przywyknąć do samochodu i jak najwięcej się nauczyć na przyszłość, jaka by ona nie była. Oczywiście jazda bolidem F1 to marzenie każdego kierowcy wyścigowego i na pewno będę dobrze się bawić w Abu Zabi!”.

Sato to ubiegłoroczny mistrz EuroFormuły Open. Na ten rok przeszedł do Formuły 2, jednak zaliczył rozczarowujący sezon, w którym w barwach ekipy Trident zdobył tylko jeden punkt. Szef AlphaTauri Franz Tost jest jednak pewien, że zdobyte doświadczenie w bolidzie F1 pomoże Sato w kolejnym sezonie Formuły 2.

„Cieszymy się, że Marino Sato znajdzie się na naszym pokładzie podczas testu, ponieważ wykonał solidną robotę w ciągu całego tegorocznego sezonu F2, więc zasługuje na jazdę [samochodem] F1” – mówił Tost. „Jesteśmy przekonani, że potrafi wykonać solidną pracę, ponieważ jest wykwalifikowanym kierowcą. Plan testu jest prosty – przejechać jak najwięcej okrążeń, aby dać mu dobre wyczucie bolidu F1”.

„Ten test będzie użyteczny zarówno dla nas, jak i Marino. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc mu zrozumieć, jak działa zespół F1 we wszystkich różnych aspektach. Dodatkowo, z technicznego punktu widzenia, na pewno nauczy się czegoś, co wykorzysta w przyszłym roku, kiedy będzie kontynuował starty w mistrzostwach F2. Myślę, że będzie to bardzo dobre przygotowanie dla jego przyszłego i przyjemnością jest być częścią jego rozwoju w kierunku, miejmy nadzieję, bardzo udanej kariery”.

Źródło: scuderiaalphatauri.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league