Pérez i Magnussen z karami na starcie wyścigu w Abu Zabi

Sergio Pérez oraz Kevin Magnussen otrzymają kary cofnięcia do ostatniego wyścigu sezonu F1 o Grand Prix Abu Zabi z powodu wykorzystania komponentów jednostek napędowych będących poza alokacją na ten sezon.

Pérez, który wygrał miniony wyścig o Grand Prix Sakhiru, otrzyma czwarty silnik spalinowy, MGU-H oraz turbosprężarkę, co przekłada się na karę cofnięcia o 15 pól na starcie. W Bahrajnie Meksykanin użył jednostki napędowej już z dość sporym przebiegiem, chociaż mimo to był w stanie awansować z ostatniego na pierwsze miejsce w Sakhirze.

Z kolei Magnussen, dla którego będzie to ostatni wyścig w zespole Haas, a w przyszłym roku przejdzie do amerykańskiej serii IMSA, będzie miał zamontowaną trzecią elektronikę sterującą i baterię, co również oznacza na sporą karę cofnięcia. Duńczyk ponadto nie wziął udziału w pierwszej sesji treningowej w Abu Zabi, podczas której zastąpił go przyszłoroczny kierowca amerykańskiego zespołu i mistrz Formuły 2, Mick Schumacher.

Oprócz nich karę cofnięcia otrzyma także Charles Leclerc, który zostanie przesunięty o trzy pola w dół za spowodowanie kolizji na pierwszym okrążeniu wyścigu w Sakhirze.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze