Yuki Tsunoda kierowcą AlphaTauri w Formule 1

Trzeci kierowca tegorocznych Mistrzostw Formuły 2 Yuki Tsunoda zadebiutuje w Formule 1. Japończyk będzie w sezonie 2021 zespołowym partnerem Pierre’a Gasly’ego w zespole AlphaTauri.

„Jak dla większości kierowców wyścigowych, moim celem było ścigać się w Formule 1” – powiedział 20-latek. „Bardzo się cieszę zatem z tej wiadomości. Chciałbym podziękować AlphaTauri, Red Bullowi oraz dr. Marko za tę możliwość, a przede wszystkim Hondzie, która wspierała mnie w mojej karierze, dając mi okazję do ścigania w Europie. Muszę też podziękować zespołom, które reprezentowałem do tej pory, w szczególności Carlinowi, od którego wiele się w tym roku nauczyłem. Zdaję sobie sprawę, że będę w przyszłym roku nadzieją japońskich fanów i postaram się wypaść dla nich jak najlepiej”.

Tsunoda w 2018 roku wygrał Japońską Formułę 4, po czym przeniósł się do Europy, by rywalizować w Formule 3. Po wygranej i trzech miejscach na podium, awansował do Formuły 2, gdzie w tym roku siedmiokrotnie stawał na podium i wygrał trzy wyścigi, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, niezbędne do uzyskania superlicencji.

Japończyk przejechał regulaminowe 300 kilometrów w samochodzie F1 z sezonu 2018 na torze Imola, a we wtorek uczestniczył w teście młodych kierowców w Abu Zabi. Tsunoda będzie 18. japońskim kierowcą w Formule 1 i pierwszym od 2014 roku, kiedy swój ostatni wyścig zakończył Kamui Kobayashi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Scuderii AlphaTauri

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league