Interlagos zostaje w kalendarzu Formuły 1 do 2025 roku

Formuła 1 ogłosiła, że tor Interlagos pozostanie w kalendarzu mistrzostw i będzie organizatorem Grand Prix São Paulo co najmniej do 2025 roku.

F1 miała przenieść się do Rio de Janeiro od przyszłego sezonu w ramach nowej umowy, zaś sam wyścig miał odbyć się na zupełnie nowym torze. Z powodu kontrowersji środowiskowych wokół lokalizacji obiektu, który miałby powstać na zalesionym terenie, a także w wyniku upływającego czasu, włodarze sportu zdecydowali się pozostać na znanym wszystkim torze Interlagos dzięki podpisaniu nowej, wieloletniej umowy.

„Z przyjemnością ogłaszamy, że miasto São Paulo nadal będzie gospodarzem Grand Prix Brazylii do 2025 roku i nie możemy doczekać się współpracy z naszym nowym promotorem w nadchodzących latach” – powiedział Chase Carey, CEO Formuły 1. „Brazylia to bardzo ważny rynek dla Formuły 1 dzięki oddanym fanom i długiej historii w tym sporcie. Wyścig w Brazylii zawsze był punktem kulminacyjnym dla naszych kibiców, kierowców oraz partnerów i nie możemy się doczekać, aby zapewnić fanom F1 ekscytujący wyścig na Interlagos w 2021 roku i przez następne 5 lat”.

W listopadzie po raz pierwszy ujawniono, że São Paulo przymierza się do nowego kontraktu. Po poparciu umowy przez Światową Radę Sportów Motorowych, w środę ogłoszono, że Interlagos pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do 2025 roku. Od przyszłego roku będzie organizowany wyścig o Grand Prix São Paulo, zamiast dotychczasowego Grand Prix Brazylii. Zmiana wynika z innego sposobu zaangażowania lokalnych władz w organizację tej rundy. W tym sezonie widzieliśmy już Grand Prix Styrii, Toskanii czy też Emilii-Romanii, nazywane wobec regionów, w których odbywały się wyścigi.

Interlagos jest organizatorem wyścigów F1 od 1990 roku i wielokrotnie kończył sezon mistrzostw, zanim Abu Zabi przejęło tę inicjatywę.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze