Sergio Pérez kierowcą Red Bull Racing w sezonie 2021

Red Bull Racing podpisał kontrakt z Sergio Pérezem na starty w swoim zespole w sezonie 2021 Formuły 1. Meksykanin będzie się ścigał u boku Maxa Verstappena.

Od kilku miesięcy spekulowano, że szefostwo ekipy z Milton Keynes nie jest do końca zadowolone z wyników aktualnego kierowcy austriackiej ekipy - Alexandra Albona. Taj mimo zdobycia dwóch miejsc na podium w sezonie 2020, nie przekonał do siebie szefostwa zespołu na tyle, aby pozostać podstawowym kierowcą Red Bulla w przyszłym sezonie.  

W związku z tym, że na rynku kierowców dostępny był Sergio Pérez, który w tegorocznym sezonie zdobył czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i przy okazji odniósł imponujące zwycięstwo [pierwsze w karierze] podczas Grand Prix Sakhiru, Red Bull Racing postanowił podpisać kontrakt z meksykańskim kierowcą na starty w sezonie 2021: „Jestem niesamowicie wdzięczny Red Bullowi za umożliwienie mi ścigania się w Red Bull Racing w 2021 roku” – powiedział Pérez. „Szansa na ściganie się w zespole walczącym o mistrzostwo to coś, na co liczyłem, odkąd dołączyłem do Formuły 1 i będzie to dumny moment stanąć na starcie w kolorach Red Bulla obok Maxa”.

„Możecie być pewni, że w przyszłym sezonie będę skupiony w pełni. Zespół ma taką samą mentalność zwycięstwa jak ja i wiem, że jestem tutaj, aby pomóc zespołowi w walce o kolejny tytuł”.

Alexander Albon pozostaje członkiem zespołu i przyjmie rolę kierowcy testowego i rezerwowego Red Bull Racing, koncentrując się głównie na rozwoju samochodu na sezon 2022, pracy w symulatorze oraz testowaniu opon.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league