Marcin Budkowski mianowany dyrektorem Renault Sport Racing

Marcin Budkowski został mianowany dyrektorem Renault Sport Racing po tym, jak były prezes Jérôme Stoll opuścił stanowisko i przeszedł na emeryturę.

Stoll jest odpowiedzialny za powrót Renault do Formuły 1. O odejściu Stolla zespół poinformował w ubiegłym miesiącu. Jego kadencja trwała 5 lat i zakończyła się 31 grudnia 2020 roku. W ten sam dzień Renault mianowało obecnego dyrektora wykonawczego zespołu F1 Budkowskiego dyrektorem całego działu Renault Sport Racing.

Budkowski dołączył do Renault po odejściu z FIA w 2018 roku i objął rolę dyrektora wykonawczego. Był on uważany za potencjalnego zastępcę szefa zespołu Formuły 1 Cyrila Abiteboula. Sam Abiteboul stanął na czele marki Alpine we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to Renault ogłosiło nową strukturę organizacyjną.

Proces zmiany nazwy zespołu F1 z Renault na Alpine trwa. W tym sezonie w barwach stajni z Enstone jeździć będzie dotychczasowy kierowca Esteban Ocon, a także dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso, który swoje tytuły zdobywał z Renault w sezonach 2005 i 2006.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league