Abiteboul opuszcza Grupę Renault

Cyril Abiteboul nie będzie już szefem zespołu Renault, które w sezonie 2021 będzie nosić nazwę Alpine F1. Prawdopodobnie zastąpią go na tym stanowisku Davide Brivio lub Marcin Budkowski. Cyril Abiteboul pracował dla francuskiego zespołu od 2016.

„Chcę podziękować Grupie Renault za zaufanie mi przez wiele lat, w szczególności przy ponownym otwarciu i przebudowanie zespołu od 2016 roku” – powiedział Abiteboul. „Solidne fundamenty oraz budowane przez te lata podmioty we Francji i Anglii, ewolucja strategiczna sportu w kierunku bardziej zrównoważonego ekonomicznego modelu, a ostatnio projekt Alpine, który zapewnia odnowienie poczucie sensu i dynamizmu, to wszystko wskazuje na bardzo dobrą trajektorię. Chciałbym podziękować Luce de Meo za zaangażowanie mnie w budowę Alpine Business Unit i życzę powiedzenie nowej strukturze”.

Za czasów Francuza, kierowcy Renault zaledwie trzy razy stawali na podium. Szefem marki Alpine, działu sportu oraz całego programu F1 został mianowany dotychczasowy dyrektor strategiczny grupy Renault Laurent Rossi.

Źródło: renault.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league