McLaren po raz pierwszy uruchomił silnik Mercedesa w MCL35M

Zespół McLaren opublikował materiał wideo, w którym zaprezentował pierwsze uruchomienie silnika Mercedesa w modelu MCL35M przed nadchodzącym sezonem Formuły 1.

McLaren ma obecnie bardziej pracowitą zimę, a to ze względu na przejście z jednostek napędowych Renault na Mercedesa. Konieczne było dostosowanie podwozia, aby możliwe było wstawienie motoru niemieckiego producenta. Zespół z Woking w tym celu musiał wykorzystać swoje żetony rozwojowe, które zostały przyznane ekipom w celu dokonania pewnych zmian do pojazdów z sezonu 2020.

Przy pierwszym uruchomieniu silnika Mercedesa obecni byli obecni między innymi szef zespołu F1 Andreas Seidl, jak również CEO McLarena Zak Brown. Chociaż sam McLaren MCL35M nie ujrzał jeszcze światła dziennego, wiadomo, że pozostanie przy swoim tradycyjnym już kolorze papaja.

W tym sezonie F1 kierowcami McLarena będą Lando Norris, dla którego będzie to trzeci sezon w zespole, a także Daniel Ricciardo, który przechodzi z Renault i zastąpi odchodzącego do Ferrari Carlosa Sainza Jr.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league