Hamilton podpisał roczny kontrakt z Mercedesem-AMG

Aktualny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton pozostanie w fabrycznym zespole Mercedesa-AMG na sezon 2021. Będzie to dziewiąty rok współpracy Brytyjczyka z ekipą z Brackley.

„Bardzo się cieszymy, że najbardziej utytułowany kierowca F1 obecnych czasów pozostanie z nami” – powiedział członek zarządu Daimlera Markus Schäfer. „Lewis to nie tylko niezwykle utalentowany kierowca. Ciężko pracuje na swoje osiągnięcia i jest niezwykle głodny sukcesów. Jego pasja udziela się całemu zespołowi i dlatego ta współpraca jest tak udana”.

Jednym z punktów kontraktu jest współpraca Hamiltona z Mercedesem-AMG nad stworzeniem fundacji na rzecz poprawy wszystkich aspektów różnorodności w sporcie motorowym: „Lewis ma bardzo pogodną osobowość i troszczy się o świat wokół niego. Chce mieć na niego wpływ i jako firma podzielamy to poczucie odpowiedzialności. Z dumą utworzymy nową, wspólną fundację na rzecz większej różnorodności w Formule 1. Otworzenie się sportu na mniejszości będzie ważne dla jego przyszłego rozwoju i jesteśmy zdeterminowani, aby mieć w tym swój wkład”.

W ubiegłym roku zespół Mercedesa-AMG ogłosił, że obierze za cel rekrutowanie przynajmniej 25% nowych pracowników spośród mniejszości do 2025 roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league