Zaprezentowano AlphaTauri AT02

Zespół Scuderia AlphaTauri zaprezentował swój samochód na sezon 2021 Formuły 1 – model AT02. To drugi pojazd zbudowany przez ekipę z Faenzy od czasu zmiany wizerunku, a za jego kierownicą zasiądą Pierre Gasly i Yuki Tsunoda.

Druga w historii AlphaTauri będzie napędzana nową, przygotowaną na 2021 rok jednostką napędową Hondy. Wygląd zewnętrzny bolidu też ulega niewielkiej zmianie. W nadchodzącym sezonie AlphaTauri zaprezentuję się w swoich dotychczasowych barwach grancie i bieli, jednak tym razem z przewagą koloru grantowego. Pojawi się również czerwony akcent loga Hondy.

Kolejną zmianą w włoskim zespole jest pojawienie się nowego kierowcy, 20-letniego Tsunody, który po zakończenia ubiegłego sezony w F2 na trzecim miejscu, zajął miejsce Daniila Kvyata. Młody Japończyk przygotowywał się do swojego debiutu w F1 między innymi jeżdżąc Toro Rosso STR14 na początku tego miesiąca na torze w Misano.

Tymczasem dla drugiego z kierowców AlphaTauri, Pierre’a Gasly’ego będzie to piąty sezon w F1. Po wygranej na Monzy w ubiegłym roku, Francuz został wybrany przez innych kierowców piątym najlepszym zawodnikiem w 2020 roku.

Po udanym zeszłym sezonie, szef zespołu Franz Tost jasno określił cele swojej drużyny: „W 2020 AlphaTuari była zespołem ze środka stawki, który nawiązywał walkę z takimi drużynami jak McLaren, Racing Point czy Renault, ale naszym celem na nadchodzący sezon jest utrzymanie się na czele tej grupy i dalsza poprawa”.

AT02 będzie można zobaczyć na nadchodzących testach w Bahrajnie, które odbędą się 12-14 marca. Następnie AlphaTauri będzie miała okazję sprawdzić się w pierwszym wyścigu sezony, który obędzie się na torze w Bahrajnie 28 marca.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league