Alfa Romeo C41 zaprezentowana

Szwajcarski zespół Sauber Motorsport, startujący pod nazwą Alfa Romeo Racing Orlen, zaprezentował w Warszawie swój samochód na sezon 2021 Formuły 1. Modelem C41 ścigać się będą Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi.

„Prezentacja nowego samochodu to zawsze emocjonujący moment, będący zwieńczeniem wielu miesięcy pracy wszystkich w fabryce, a także początek nowej przygody” – powiedział szef zespołu Frédéric Vasseur. „Myślę, że filozofia zespołu pozostaje niezmieniona: musimy z każdym dniem wykonywać coraz lepszą robotę. W ubiegłym roku byliśmy na ósmym miejscu i musimy celować w lepszy wynik na koniec 2021 roku. Żeby to zrobić, musimy poprawiać się w każdym obszarze, na torze oraz w fabryce. Każdy zespół ma bardzo wysokie oczekiwania i ma nadzieje, że wykonał dobrą robotę przez zimę, co usytuuje ich w dobrej pozycji przed pierwszym wyścigiem. Wkrótce jednak wszyscy pokażą swoje karty”.

Prezentacja modelu C41 odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Ze względu na obowiązujące przepisy homologacyjne, duża część komponentów została zaczerpnięta z ubiegłorocznego modelu. Zespół musiał jednak poczynić zmiany, m.in. aby dostosować się do nowych regulacji obejmujących podłogę samochodu, co ma zmniejszyć maksymalny docisk we wszystkich samochodach. Ekipa zaprojektowała także nowy nos i umieściła w aucie nowy silnik Ferrari, a ponadto samochód otrzymał odświeżone malowanie.

Dyrektor techniczny Jan Monchaux dodał: „Model C41 jest wynikiem bardzo niecodziennej sytuacji w Formule 1, gdzie przepisy uniemożliwiły nam zaprojektowanie zupełnie nowego samochodu na ten sezon. Z tego powodu, nasze auto na 2021 rok dzieli wiele części z modelem C39, z wyjątkiem tych, gdzie przepisy zmusiły nas do modyfikacji – jak podłoga – oraz nosa, na czym skupiliśmy nasze «żetony» rozwojowe. Oznacza to, że znamy samochód dużo lepiej niż zwykle przed testami, ale kluczowe będzie wykorzystanie w pełni tych trzech dni, aby zweryfikować, czy rzeczywistość spełnia nasze oczekiwania, a także żeby poznać nowe opony. Jesteśmy gotowi na nowy sezon i nie możemy doczekać się widoku naszego samochodu na torze”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Sauber Group

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league