Jamie Chadwick pozostaje kierowcą rozwojowym Williamsa

Zespół Williams ogłosił, że mistrzyni W Series, Jamie Chadwick, zachowa rolę kierowcy rozwojowego na sezon 2021 Formuły 1.

Chadwick dołączyła do stajni z Grove w 2019 roku. W tym sezonie wykona więcej pracy w symulatorze, jak również będzie uczęszczać na wybrane weekendy Grand Prix. Jej głównym zadaniem na ten sezon będzie obrona tytułu W Series, która będzie towarzyszyła Formule 1 przy ośmiu rundach.

„Bardzo mi się podobał czas spędzony do tej pory z Williamsem i nie mogłabym być bardziej zachwycona, mogą kontynuować pracę z zespołem jako kierowca rozwojowy” – powiedziała Chadwick. „Czuję, że jako kierowca cały czas się poprawiam, a mój czas spędzony w symulatorze przez cały nadchodzący sezon okaże się nieoceniony. Nie mogę się doczekać, aby ponownie zagłębić się w działania zespołu w tym roku”.

Z kolei Simon Roberts, szef zespołu Williams, dodał: „Cieszymy się, że Jamie nadal będzie kierowcą rozwojowym zespołu. Jest nie tylko wspaniałą ambasadorką sportu i odgrywa integralną rolę w promowaniu kobiet w sportach motorowych, ale również jej praca w symulatorze oraz za kulisami w Grove jest niezwykle cenna”.

„Determinacja Jamie i dążenie do tego, by zrobić więcej, a także przekraczanie granic, to coś, co podziwiamy w Williamsie i wszyscy z niecierpliwością czekamy na nadchodzący rok współpracy z Jamie, która będzie częścią zespołu”.

Williams odbył już shakedown w ramach dnia filmowego swojego tegorocznego modelu FW34B na torze Silverstone, zaś na najbliższy piątek, 5 marca, zaplanowano oficjalną prezentację samochodu.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze