Aston Martin zaprezentował model AMR21

Brytyjski producent luksusowych samochodów Aston Martin powraca do Formuły 1 jako konstruktor po raz pierwszy od 1960 roku. Zespół zaprezentował swój samochód na sezon 2021 – model AMR21.

Fabryczny zespół Astona Martina powstał na bazie ekipy znanej dotychczas jako Racing Point. Stąd też tegoroczna konstrukcja dzieli dużą część elementów z ubiegłorocznym RP20. Kierowcami ekipy będą Lance Stroll oraz przechodzący z Ferrari Sebastian Vettel.

„Naszym celem na rok 2021 jest kontynuowanie tego, co osiągnęliśmy w ubiegłym roku oraz wykonanie kolejnego kroku naprzód” – powiedział szef zespołu Otmar Szafnauer. „Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy tego nie dokonać, z tak utalentowanym zespołem oraz inwestycjami finansowymi. Sukces nie rodzi się z dnia na dzień, ale jestem przekonany, że stawiamy właściwe elementy we właściwym miejscu, aby nadal piąć się w górę stawki w tym roku oraz w kolejnych”.

Dyrektor techniczny Andrew Green dodał: „W Formule 1 nigdy nie przestajesz się uczyć, a my wiele nauczyliśmy się przez ostatnie lata. AMR21 jest wyrazem niekończącej się nauki. Jest blisko związany z naszym ubiegłorocznym samochodem, ale to zupełnie nowe nadwozie”.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league