FIA przeprowadzi bardziej szczegółowe kontrole techniczne samochodów F1

FIA wprowadzi na ten sezon bardziej szczegółowe kontrole techniczne, polegające na losowym wybraniu jednego samochodu po każdym wyścigu, rozebraniu go na części i sprawdzenia zgodności z przepisami.

Przed Grand Prix Bahrajnu sędziowie opublikowali notatkę wyjaśniającą, jak procedura, o której zespoły dowiedziały się tydzień temu, będzie wyglądać. Jo Bauer, delegat techniczny FIA, „rutynowo i losowo wybierze jeden samochód” po zakończeniu każdego wyścigu w celu przeprowadzenia „głębszej analizy technicznej samochodów w mistrzostwach”. Wybrany samochód zostanie rozebrany na części, a następnie zostanie sprawdzona zgodność z przepisami technicznymi, jak również oprogramowanie i systemy.

FIA nie ogranicza się jednak do jednego wybranego samochodu, dodając, że dodatkowa kontrola techniczna może zostać przeprowadzona w pojazdach innych zespołów. Ponadto ta procedura nie zastępuje już istniejącej, polegającej na rutynowym sprawdzeniu podstawowych parametrów technicznych w każdym samochodzie przez departament techniczny FIA.

Jeśli zostanie wykryta jakakolwiek nieprawidłowość, opublikowany zostanie raport, zaś sędziowie będą mogli wydać polecenie delegatowi technicznemu „podjęcie odpowiednich kroków w celu zabezpieczenia wszelkich dowodów, które mogą zostać odkryte podczas kontroli technicznej, w tym skonfiskowanie i zapieczętowanie odpowiednich części i informacji”.

Nieprawidłowości wykryte podczas kontroli mogą zostać przeanalizowane przez wyznaczony na dany wyścig zespół sędziowski, chociaż sprawą mogą zająć się sędziowie podczas następnego weekendu wyścigowego lub specjalnie wyznaczony panel sędziów FIA.

Źródło: the-race.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league