Modyfikacje na Albert Park skrócą czas okrążenia o 5 sekund

Australijski tor Albert Park przechodzi obecnie największą renowację od czasu dołączenia do kalendarza F1 w 1996 roku. Według władz obiektu, zmiany stworzą więcej miejsc do wyprzedzania, jak również znacząco wpłyną na czasy okrążeń.

Tegoroczne Grand Prix Australii Formuły 1 zostało przeniesione z marcowego terminu na listopadowy z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Właściciele toru Albert Park wykorzystali ten fakt i przyspieszyli przeprowadzenie zapowiadanych już wcześniej prac modernizacyjnych, które mają skutkować poprawą czasów okrążeń o 5 sekund. Łącznie zmiany zostaną dokonane w siedmiu zakrętach, a dwa zostaną całkowicie usunięte.

Najbardziej istotną zmianą jest usunięcie szykany w zakrętach 9 i 10, zamieniając tę część toru szybkim prawym zakrętem z możliwością dodania systemu DRS. Ponadto poszerzono zakręty 1, 3, 6, 13 i 15, z czego w ostatnich dwóch sekcjach zmieniono nachylenie toru w celu stworzenia wielu linii wyścigowych. Z kolei zakręt 6 zostanie na tyle poszerzony, że minimalna prędkość w tej części toru wzrośnie z 149 km/h do 219 km/h. W efekcie oczekuje się, że czasy okrążeń będą lepsze o około 5 sekund, z 1:21.0 do 1:15.8.

Daniel Ricciardo z McLarena stwierdził, że podobają mu się wprowadzane zmiany i wierzy, że dzięki nim wyścigowe widowisko zostanie poprawione.

„Te zmiany idą w pożądanym przez nas kierunku” – stwierdził Australijczyk. „W przypadku [tegorocznych] samochodów zmiany powinny pomóc, ale od 2022 roku, jeśli wierząc obietnicom dotyczących nowych pojazdów i możliwości jazdy w bliskiej odległości, przybywanie na tor jak Albert Park przy tych zmianach powinny dać niesamowity spektakl. Uważam, że wszystkie te zmiany będą korzystne w niedzielnym [wyścigu] i będziemy bawić się podczas hamowania. To sprawi, że stawka się zacieśni, jestem tego pewien”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league