Hülkenberg kierowcą testowym i rozwojowym Astona Martina

W końcu potwierdzono plotki mówiące o tym, że Nico Hülkenberg zostanie kierowcą testowym i rozwojowym zespołu Aston Martin w Formule 1.

Niemiec jeździł w byłym już Force India w latach 2012 - 2016, a w zeszłym roku zastąpił podczas dwóch wyścigów chorych kierowców zespołu. Podczas Grand Prix 70-lecie zastąpił chorego na koronawirusa Sergio Pereza, a podczas Grand Prix Eifelu Lance Strolla. Popularny Hulk wystartował w 176 wyścigach, ale nigdy nie stanął na podium.

„Po pierwsze, wspaniale jest podpisać tę umowę z dużym wyprzedzeniem - w zeszłym roku nie miałem wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się przed „wskoczeniem” do samochodu! Bardzo się cieszę, że mogę ponownie pracować z tym zespołem - z którym jeździłem wiele razy w trakcie mojej kariery” – powiedział Nico Hülkenberg. „Oczywiście mam nadzieję, że Sebastian i Lance będą cieszyć się nieprzerwanym sezonem w tym roku, ale zespół wie, że może na mnie polegać i wykonam świetną robotę, a ja jestem w pełni przygotowany do podjęcia tego wyzwania. Ciekawie też będzie pomóc w rozwoju tego zespołu przez cały sezon i nie mogę się doczekać, kiedy wyciągnę z rękawa świetne czasy okrążeń”.

Zadowolony z podpisania kontraktu jest również szef zespołu, Otmar Szafnauer, który wie, czego może się spodziewać po Niemcu: „Cieszymy się, że możemy oficjalnie powitać Nico z powrotem w zespole, jako kierowcę rezerwowego i odpowiedzialnego za rozwój zespołu Aston Martin Cognizant Formula One. W tych trudnych czasach zapotrzebowanie na zdolnego i doświadczonego kierowcę rezerwowego jest szczególnie ważne. Nico udowodnił w zeszłym roku, że w jednej chwili potrafi „wskoczyć” do samochodu i spisać się znakomicie. Teraz, mając dodatkowe możliwości przygotowania i integracji, wiemy, że możemy polegać na Nico, który wykona doskonała pracę”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league