Mike Elliott nowym dyrektorem technicznym Mercedesa

Fabryczny zespół Mercedesa-AMG ogłosił zmiany w strukturze zarządzania działu technicznym. Dotychczasowy dyrektor techniczny James Allison awansuje na nowo utworzone stanowisko szefa pionu technicznego, a jego miejsce zajmie Mike Elliott.

Elliott dołączył jako szef działu aerodynamiki w sezonie 2012. W 2017 roku otrzymał awans na stanowisko dyrektora ds. technologii i współpracował bezpośrednio z Allisonem, którego 1 lipca zastąpi na stanowisku dyrektora technicznego.

„To była ogromna przyjemność i zaszczyt pracować dla Jamesa podczas mojego pobytu w Renault oraz przez ostatnie cztery lata w Mercedesie” – powiedział Elliott. „Jego wyniki mówią same za siebie i był fantastycznym graczem zespołowym oraz liderem. To dla mnie niesamowita okazja być dyrektorem technicznym w takim zespole jak Mercedes i muszę podziękować Toto [Wolffowi] oraz firmie za zaufanie. Nie mogę doczekać się podjęcia wyzwań, które czekają na nas w następnych miesiącach i latach”.

Allison początkowo będzie pomagać Elliottowi wdrożyć się w nową rolę, lecz później skupi się na swojej nowej pozycji szefa pionu technicznego. Brytyjczyk będzie odpowiadać za to, by zespoły podwozia w Brackley i układu napędowego w Brixworth posiadały wszystkie niezbędne zasoby, by móc sprostać wyzwaniom stawianych przez nową erę przepisów technicznych Formuły 1.

„Wierzę w to, że ludzie mają ograniczony okres przydatności na kluczowych stanowiskach w tym sporcie, dlatego zdecydowałem się zrezygnować z roli dyrektora technicznego i przekazać pałeczkę w momencie właściwym dla mnie i organizacji” – skomentował Allison. „To było wspaniałe cztery i pół roku i ogromny zaszczyt kierować pracami technicznymi zespołu w tym okresie. Mike to znakomity inżynier w niezwykle silnej grupie zarządzającej. Skorzystamy na świeżym podejściu jakie wniesie, a ja mam nadzieję nadal być użyteczny w mojej nowej roli, skupiając się na zwiększeniu naszych możliwości oraz wspieraniu Toto w ważnych wyzwaniach strategicznych, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league