Callum Ilott kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing ORLEN

Kierowca Akademii Ferrari Callum Ilott, został ogłoszony przez szwajcarski zespół, jako drugi kierowca rezerwowy po Robercie Kubicy.

Brytyjczyk będzie dzielił swoje obowiązki z Robertem Kubicą podczas weekendów Grand Prix, w których Polak nie będzie dostępny z powodu ścigania i testowania w serii European Le Mans. Ilott weźmie udział w kilku pierwszych sesjach treningowych F1 w całym sezonie, zaczynając już od najbliższej podczas Grand Prix Portugalii. „Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu w tym sezonie i chciałbym podziękować Alfa Romeo Racing ORLEN i Akademii Kierowców Ferrari za zaufanie, jakim mnie obdarzyli” – powiedział Ilott.

„Dwie sesje [testowe], które miałem z zespołem w ciągu ostatnich dwóch lat, były niezwykle przydatne w przyzwyczajeniu mnie do sposobu pracy zespołu Formuły 1 i jestem przekonany, że mogę ruszyć z miejsca w nowej roli jednego z kierowców rezerwowych w Alfa Romeo Racing ORLEN. Nie mogę się doczekać, aby znaleźć się w samochodzie i pomóc zespołowi w kontynuowaniu postępów”.

Szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN Frédéric Vasseur, wierzy, że dobre doświadczenia z wcześniejszej pracy z Ilottem, przełożą się na rozwój kierowcy i jednocześnie pomogą w rozwijaniu zespołu: „Cieszę się, że mogę powitać Calluma w naszym zespole. Jego podróż przez serie juniorskie była imponująca i bez wątpienia jest jednym z najbardziej utalentowanych młodych kierowców, którzy pną się przez różne serie”.

„Pracował z nami już wcześniej, za każdym razem pozostawiając niezatarte wrażenie dzięki swojej etyce pracy, dobrym opiniom i nie mam wątpliwości, że będzie bardzo pozytywnym dodatkiem do Roberta Kubicy, który będzie niedostępny przy różnych okazjach ze względu na swoje inne wyścigi. Callum będzie miał napięty program i nie możemy się doczekać, kiedy znów zobaczymy go na dobrej drodze już w ten weekend ”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing ORLEN

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league