Turcja zastąpi Kanadę w tegorocznym kalendarzu F1

Grand Prix Turcji będzie 7. rundą tegorocznego kalendarza F1. Tor Istanbul Park zastąpi tym samym obiekt imienia Gillesa Villeneuvea w Montrealu, gdzie od 11 do 13 czerwca miało odbywać się Grand Prix Kanady.

Ze względu na obowiązujące w Kanadzie ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych, Formuła 1 nie może zagościć tam bez obowiązkowej 14. dniowej kwarantanny, co doprowadziło do zmiany. Ale mimo tego, że drugi rok z rzędu wyścig w Kanadzie nie dojdzie do skutku, Dyrektor generalny F1 Stefano Domenicali, potwierdził przedłużenie kontraktu na organizację kolejnych edycji Grand Prix w Montrealu: „Jesteśmy wdzięczni za wysiłki promotora, władz Kanady, Quebecu i Montrealu, za próby doprowadzenia do wyścigu i jednocześnie z przyjemnością ogłaszamy przedłużenie naszego partnerstwa z Grand Prix Kanady o dwa lata” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. „Będziemy współpracować z promotorem, aby zapewnić osobom posiadającym bilety na wyścigi w 2020 i 2021 roku możliwość zwrotu pieniędzy lub przeniesienia ich biletów na przyszłoroczny wyścig i nie możemy się doczekać wyścigów w Kanadzie w sezonie 2022”.

Sadly, no home Grand Prix this year for Nicholas Latifi, but the Canadian is already looking forward to the bright future ahead for the Canadian GP! 🇨🇦

Opublikowany przez Williams Racing Środa, 28 kwietnia 2021

„Chociaż jest rozczarowujące, że nie możemy być w Kanadzie w tym sezonie, z radością potwierdzamy, że Turcja będzie gospodarzem Grand Prix w 2021 roku po niesamowitym wyścigu w zeszłym sezonie” – powiedział Sfetano Domenicali. „Wiem, że wszyscy nasi fani są podekscytowani elektryzującym początkiem sezonu, a Turcja to wspaniały tor, który zapewnia wspaniałe pojedynki na torze”.

„Jeszcze raz chciałbym podziękować promotorowi i władzom w Kanadzie za ich wysiłki w ostatnich tygodniach, ale sytuacja związana z podróżami uniemożliwiła nam realizację naszych [wspólnych] planów. Chciałbym również podziękować promotorowi i władzom w Turcji za ich nieustającą chęć organizacji wyścigu Formuły 1. To tylko pokazuje ogromne zainteresowanie naszym sportem i nadzieją dla innych miejsc na organizacje Grand Prix.

„Od początku roku prowadziliśmy bardzo dobre rozmowy z wszystkimi innymi promotorami i nadal będziemy z nimi blisko współpracować w tym okresie”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league