Grand Prix Monako otwarte na kibiców z zagranicy

Władze Księstwa Monako ogłosiły zasady, według których podczas Grand Prix Monako Formuły 1 będą mogli pojawić się kibice na trybunach, również ci z innych krajów.

Podczas niedawno zorganizowanego historycznego Grand Prix Monako, a także zaplanowanego na nadchodzący weekend E-Prix Monako Formuły E, tylko lokalni mieszańcy, pracownicy i klienci hoteli w Monako mogli wziąć udział w tych wydarzeniach. Z kolei weekend wyścigowy Formuły 1, zaplanowany na 20-23 maja, będzie otwarty dla szerszej publiczności.

W czwartek (20 maja), sobotę (22 maja) i niedzielę (23 maja), liczba zajętych miejsc siedzących na trybunach będzie mogła być zajęta w około 40%, czyli 7500 osób na dzień.

Z kolei w piątek (21 maja), tylko trybuny K i T będą otwarte z ograniczeniem do 3 tysięcy ludzi, bez względu na kraj pochodzenia. Dodatkowo, dostęp do tych trybun będzie tego dnia darmowy.

Władze ogłosiły również, że w zależności od miejsca przybycia do Monako, może być wymagany test PCR na obecność koronawirusa.

Małżonkowie pracowników Monako, obywatele Alp Nadmorskich oraz wszystkie osoby przyjeżdżające z zewnątrz Monako będą musieli mieć ważny test PCR wykonany co najwyżej 72 godziny przed momentem przybycia, aby uzyskać dostęp do trybun. Jedynie Monakijczycy, mieszańcy, pracownicy szkół i studenci księstwa będą mogli dostać się na trybuny bez konieczności przeprowadzenia testu.

Źródło: monacomatin.mc

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league