Formuła 1 w Polsce od sezonu 2023 na platformie Viaplay

Od sezonu 2023 Formuła 1 w Polsce będzie pokazywana na Viaplay, internetowym serwisie streamingowym. Prawa zostały zakupione na trzy lata, począwszy od sezonu 2023.

Dotychczas F1 była pokazywana na Eleven Sports, której prawa wygasają wraz z końcem 2022 roku. ViaPlay zostanie uruchomiony w Polsce w sierpniu tego roku, a jego właścicielem jest Nordic Entertainment Group. Wcześniej serwis pozyskał polskie prawa do niemieckich rozgrywek piłkarskich - aż do sezonu 2029 - a jesienią obejrzymy Ligę Europejską UEFA.

Jak poinformował szef działu praw F1 Michaell Snoeck, cztery wyścigi oraz ich skróty, zostaną pokazane w otwartej telewizji bez dodatkowych opłat. Podobna sytuacja ma już miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie bezpłatne wyścigi są pokazywane na Channel 4, a cały sezon jest dostępny w Sky Sports F1: „Z wielką przyjemnością ogłaszamy nawiązanie współpracy z Viaplay Group NENT w Polsce, która zapewni fanom tego sportu ekskluzywne relacje na żywo ze wszystkich wydarzeń w całym sezonie F1. Cztery wyścigi oraz ich skróty zostaną pokazane bez dodatkowych opłat. Nasza współpraca z NENT Group cały czas rośnie w siłę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zaangażują fanów wysokiej klasy jakością i dogłębną analizą, czy to podczas samego wydarzenia czy ze swojego studia w Warszawie".

Grupa NENT posiada już prawa do F1 w Norwegii, Danii, Szwecji, Islandii, Estonii a także na Litwie i Łotwie: „Turbodoładowane emocje związane z F1 będą idealnym uzupełnieniem Bundesligi i klubowych rozgrywek UEFA w Viaplay w Polsce, a także uzupełnieniem naszej wyjątkowej oferty Viaply Originals, a także seriali i filmów. Nasze relacje z F1 są najwyższej jakości nie możemy się doczekać, aby podzielić się z nimi z polskimi fanami. Ta umowa po raz kolejny pokazuje, jak długoterminowe partnerstwo Grupy NENT z właścicielami praw daje nam pole position do bycia mistrzem na rynku europejskim, jeżeli chodzi o transmisje strumieniowe i bycie liderem rynku w Polsce”.

Źródło: nentgroup.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league