Grand Prix Turcji pod znakiem zapytania

Organizacja zaplanowanego na przyszły miesiąc Grand Prix Turcji jest zagrożona z powodu zamieszczenia tego kraju na czerwoną listę celów podróży przez rząd Wielkiej Brytanii.

Wyścig pod Stambułem znalazł się w tegorocznym kalendarzu F1 z powodu anulowania Grand Prix Kanady. Sekretarz ds. transportu Wielkiej Brytanii, Grant Schapps, powiedział, że kraje znajdujące się na czerwonej liście „nie powinny być odwiedzane, z wyjątkiem najbardziej ekstremalnych okoliczności”.

Z kolei rzecznik F1 oznajmił: „Sytuacja jest oceniania, zaś więcej szczegółów zostanie podanych w najbliższych dniach”.

Wyścig na torze Intercity İstanbul Park jest zaplanowany na 13 czerwca.

Na ten sezon F1 zamierzała zorganizować rekordową liczbę 23. wyścigów, jednak z powodu trwającej jeszcze pandemii przełożono rundy w Australii oraz Chinach z początku sezonu. Na chwilę obecną zmagania w Australii mają odbyć się w listopadzie, jednak sytuacja wciąż jest monitorowana. Oprócz tego kraju, o niepewności można mówić również w przypadku między innymi Japonii, Singapuru, Brazylii czy Meksyku.

W Brazylii i Meksyku wciąż notowane są dość wysokie liczby dziennych zakażeń, co może stanowić zagrożenie dla zorganizowania wyścigów. W Japonii obowiązują znaczące ograniczenia nałożone na Tokio i Osakę, a ponadto niedługo mają rozpocząć się przełożone o rok Igrzyska Olimpijskie, które również są niepewne. Z kolei w Singapurze współczynnik zakażeń jest niski, jednak nie wiadomo, czy tamtejszy rząd wyda zezwolenie na organizację wyścigu F1 we wrześniu, a jeśli tak, to pod jakimi warunkami. Władze tego kraju kładły do tej pory szczególny nacisk na ograniczenie w przemieszczaniu się jako sposób na kontrolowanie rozprzestrzeniania się pandemii.

Źródło: bbc.co.uk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league