Turcja wypada z kalendarza, dwa wyścigi Grand Prix na Red Bull Ring

Grand Prix Turcji ostatecznie nie dojdzie do skutku. Po decyzji o odwołaniu z powodów pandemicznych Grand Prix Kanady i włączeniu w zastępstwie weekendu wyścigowego na torze Istanbul Park, władze F1 poinformowały o odwołaniu również tego wydarzenia.

W oświadczeniu wydanym przed Formułę 1 czytamy: „Po rozmowach z organizatorem wyścigu w Turcji i z zainteresowanymi stronami, oświadczamy, że wyścig w Turcji nie będzie możliwy w dniach 11-13 czerwca. Promotor zwrócił się z prośbą o rozważenie potencjalnej możliwości przełożenia wyścigu na późniejszy termin, jeśli jest to możliwe, podobnie jak Chiny, które złożyły taką samą prośbę na początku tego roku”.

„Możemy potwierdzić, że teraz w Austrii odbędą się dwa wyścigi, jeden po drugim, z pierwszym wyścigiem o Grand Prix Styrii, który odbędzie się w dniach 25-27 czerwca, a drugi o Grand Prix Austrii odbędzie się w pierwotnym terminie w dniach 2-4 lipca. W wyniku tej zmiany Grand Prix Francji przeniesie się tydzień wcześniej na 18-20 czerwca, a wszystkie bilety na imprezę będą ważne na wcześniejszy termin. Oznacza to, że w sezonie 2021 nadal zaplanowano 23 wyścigi”.

„Jesteśmy wdzięczni tureckiemu promotorowi za wsparcie w ostatnich dniach i uznanie, że obecna sytuacja podróżnicza uniemożliwiła czerwcowy wyścig. Jesteśmy równie wdzięczni regionowi Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże i promotorowi Grand Prix Francji za ich elastyczność, a austriackiemu promotorowi za ich entuzjazm do zorganizowania drugiego wyścigu w krótkim czasie po ogromnym sukcesie dwóch wyścigów w Austrii w 2020 roku”.

„Obecna sytuacja związana z COVID-19 pozostaje płynna i będziemy nadal monitorować sytuację z promotorami i zespołami, ale Formuła 1 ponownie pokazała, że ​​jest w stanie sprostać tym wyzwaniom i szybko się dostosować, aby zmniejszyć wpływ na sezon. Cieszymy się również, że zaczynamy widzieć, jak kibice wracają na nasze wyścigi z 40% miejscami w Monako w następny weekend”.

Szef Formuły 1 Stefano Domenicali, przyznał, że szkoda, iż wyścig w Turcji nie dojdzie do skutku, ale jednocześnie podkreślił swoje zadowolenie z faktu, że udało się porozumieć z promotorami wyścigu we Francji i Austrii w sprawie podwójnego weekendu Grand Prix na torze Red Bull Ring: „Wszyscy nie mogliśmy się doczekać wyścigu w Turcji, ale obowiązujące ograniczenia w podróżowaniu sprawiły, że nie możemy tam być w czerwcu. Formuła 1 ponownie pokazała, że ​​jest w stanie szybko reagować na zmiany i znajdować rozwiązania. Cieszymy się, że w Austrii będziemy mieli podwójny weekend wyścigowy, co oznacza, że ​​nasz sezon pozostanie na 23 wyścigach”.

„Chcę podziękować promotorowi i władzom w Turcji za wszystkie ich wysiłki w ostatnich tygodniach i chcę podziękować promotorom we Francji i Austrii za ich szybkość, elastyczność i entuzjazm w dostosowaniu się do tego rozwiązania. Od początku roku prowadziliśmy bardzo dobre rozmowy z innymi organizatorami i nadal będziemy z nimi blisko współpracować w tym okresie”.

Źródło:  formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league