Grand Prix Turcji powraca do kalendarza Formuły 1

Wyścig o Grand Prix Turcji, który został zorganizowany w ubiegłym roku po raz pierwszy od dziewięciu lat, znajdzie swoje miejsce także w tegorocznym kalendarzu Formuły 1. Będzie to zastępcza runda dla odwołanego Grand Prix Singapuru.

Nocny wyścig uliczny został odwołany na początku czerwca z powodów logistycznych oraz obaw o bezpieczeństwo w czasach pandemii Covid-19. Runda była pierwotnie zaplanowana na weekend 1-3 października i to wtedy odbędzie się Grand Prix Turcji.

Wyścig na torze Istanbul Park był już rozpisany w tegorocznym harmonogramie na termin 11-13 czerwca, lecz nie doszedł do skutku z powodu restrykcji w ruchu międzynarodowym. Promotor wspólnie z Formułą 1 uzgodnili jednak warunki przeniesienia na nowy termin.

„Cieszymy się z powrotu do Turcji na tor Istanbul Park” – powiedział szef F1 Stefano Domenicali. „Mamy nadzieję zobaczyć kolejny fantastyczny wyścig na jednym z najlepszych torów świata. Chcemy podziękować władzom toru oraz Vuralowi Ak, który osobiście zaangażował się w sprawę. Pokazaliśmy, że potrafimy dalej się dostosowywać do sytuacji oraz że istnieje duże zainteresowanie naszym sportem i wiele miejsc liczy na swoje Grand Prix. Ze wszystkimi promotorami odbyliśmy pozytywne rozmowy i ściśle z nimi współpracujemy w tym okresie”.

W oświadczeniu F1 czytamy natomiast: „Po rozmowie z promotorami jesteśmy przekonani, że będziemy mogli udać się na kolejny wyścig przy zachowaniu naszych ścisłych protokołów bezpieczeństwa. Społeczność Formuły 1 będzie kontynuować podróże przy zachowaniu rygorystycznych zasad. W tym sezonie wykonaliśmy już ponad 44 tysiące testów, z których 27 – czyli 0,06% – dało wynik pozytywny. Większość przypadków odnotowano na początku sezonu”.

„Duża część społeczności F1 została już zaszczepiona i jesteśmy pewni, że wszyscy będą mieli taką możliwość przed końcem lata. Będziemy dalej operować w sposób, który chroni bezpieczeństwo naszego personelu oraz społeczności, które odwiedzamy”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league