Grand Prix Turcji powraca do kalendarza Formuły 1

Wyścig o Grand Prix Turcji, który został zorganizowany w ubiegłym roku po raz pierwszy od dziewięciu lat, znajdzie swoje miejsce także w tegorocznym kalendarzu Formuły 1. Będzie to zastępcza runda dla odwołanego Grand Prix Singapuru.

Nocny wyścig uliczny został odwołany na początku czerwca z powodów logistycznych oraz obaw o bezpieczeństwo w czasach pandemii Covid-19. Runda była pierwotnie zaplanowana na weekend 1-3 października i to wtedy odbędzie się Grand Prix Turcji.

Wyścig na torze Istanbul Park był już rozpisany w tegorocznym harmonogramie na termin 11-13 czerwca, lecz nie doszedł do skutku z powodu restrykcji w ruchu międzynarodowym. Promotor wspólnie z Formułą 1 uzgodnili jednak warunki przeniesienia na nowy termin.

„Cieszymy się z powrotu do Turcji na tor Istanbul Park” – powiedział szef F1 Stefano Domenicali. „Mamy nadzieję zobaczyć kolejny fantastyczny wyścig na jednym z najlepszych torów świata. Chcemy podziękować władzom toru oraz Vuralowi Ak, który osobiście zaangażował się w sprawę. Pokazaliśmy, że potrafimy dalej się dostosowywać do sytuacji oraz że istnieje duże zainteresowanie naszym sportem i wiele miejsc liczy na swoje Grand Prix. Ze wszystkimi promotorami odbyliśmy pozytywne rozmowy i ściśle z nimi współpracujemy w tym okresie”.

W oświadczeniu F1 czytamy natomiast: „Po rozmowie z promotorami jesteśmy przekonani, że będziemy mogli udać się na kolejny wyścig przy zachowaniu naszych ścisłych protokołów bezpieczeństwa. Społeczność Formuły 1 będzie kontynuować podróże przy zachowaniu rygorystycznych zasad. W tym sezonie wykonaliśmy już ponad 44 tysiące testów, z których 27 – czyli 0,06% – dało wynik pozytywny. Większość przypadków odnotowano na początku sezonu”.

„Duża część społeczności F1 została już zaszczepiona i jesteśmy pewni, że wszyscy będą mieli taką możliwość przed końcem lata. Będziemy dalej operować w sposób, który chroni bezpieczeństwo naszego personelu oraz społeczności, które odwiedzamy”.

Źródło: formula1.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze