Latifi i Mazepin ukarani za zignorowanie żółtych flag, pozostali oczyszczeni

Nicholas Latifi oraz Nikita Mazepin otrzymali kary doliczenia 30. sekund do końcowego wyniku wyścigu oraz trzech punktów karnych za to, że nie zwolnili wystarczająco w strefie podwójnych żółtych flag w końcówce Grand Prix Austrii.

Podwójne żółte flagi pojawiły się na przedostatnim okrążeniu wyścigu na Red Bull Ringu, kiedy to Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen zderzyli się w piątym zakręcie. W wyniku kontaktu obaj kierowcy wylecieli poza tor w żwir, choć ukończyli zmagania.

Po wyścigu łącznie ośmiu kierowców zostało wezwanych przed oblicze sędziów w sprawie niezwolnienia wobec żółtych flag: Carlos Sainz Jr, Sergio Pérez, Daniel Ricciardo, Charles Leclerc, Pierre Gasly, Antonio Giovinazzi, Mazepin i Latifi. Zgodnie z decyzją sędziów, wszyscy za wyjątkiem Mazepina i Latifiego odpowiednio zareagowali na sytuację na torze.

Sędziowie stwierdzili, że kierowcy Williamsa i Haasa nie zwolnili wystarczająco i nałożyli na nich karę 10-sekundowego postoju w boksach, zamienioną na dodanie 30. sekund do ich końcowego wyniku wyścigu. Dodatkowo każdy z nich otrzymał po trzy punkty karne – Latifi za okres ostatnich 12. miesięcy ma ich 6, zaś Mazepin – 5. W wyniku kary Latifi spada w klasyfikacji wyścigu z 15. na 16. miejsce, zaś Mazepin i tak dojechał do mety jako ostatni.

Wcześniej karę doliczenia 20. sekund otrzymał również Räikkönen za spowodowanie wspomnianej kolizji z Vettelem.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league