Alfa Romeo przedłuża kontrakt z Sauberem

Szwajcarski zespół Formuły 1 Sauber nadal będzie rywalizować pod nazwą Alfa Romeo. Włoski producent podpisał nowy wieloletni kontrakt obejmujący sponsoring tytularny.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić przedłużenie naszej współpracy” – powiedział szef Saubera Frédéric Vasseur. „Alfa Romeo była znakomitym towarzyszem w ostatnich latach i jesteśmy podekscytowani tym, co jeszcze przed nami. Nowe przepisy dają nam szansę wykonać kolejny krok naprzód i wierzę, że jesteśmy w dobrej pozycji, aby to wykorzystać. Nie możemy doczekać się kontynuacji naszej wspólnej przygody i dalszego pięcia się w górę stawki”.

Współpraca Alfy Romeo z zespołem Formuły 1 nie ogranicza się wyłącznie do marketingu. Sauber miał swój udział w powstaniu ostatnich sportowych modeli marki – Giulia GTA i GTAm: „Ta współpraca jest ważna dla całej naszej firmy. To, co zrobiliśmy poza torem, w sektorze motoryzacyjnym, pokazało zdolności techniczne oraz możliwości produkcyjne Sauber Engineering i jesteśmy przekonani, że będziemy współpracować z Alfą Romeo nad nowymi i ekscytującymi projektami, które będą kształtować przyszłość przemysłu motoryzacyjnego”.

Nowa umowa obejmuje okres do 2024 roku i oznacza, że zespół nadal będzie mieć w swoim składzie przynajmniej jednego kierowcę z akademii Ferrari – obecnie jest nim Antonio Giovinazzi, który ściga się u boku Kimiego Räikkönena.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Sauber Group

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league