Ocon z nowym podwoziem na GP Wielkiej Brytanii

Esteban Ocon otrzyma nowe podwozie na zbliżający się wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii w ramach próby zrozumienia przez Alpine słabych wyników osiąganych przez Francuza.

Ocon punktował w czterech z pierwszych pięciu wyścigów, jednak od tego czasu nie powiększył swojego dorobku. Podczas dwóch weekendów Formuły 1 na Red Bull Ringu Ocon odpadł już w pierwszej części kwalifikacji. Już wówczas kierowca sugerował, że Alpine doszło do pewnych wniosków, dodając, że chętnie zobaczyłby wymianę możliwie największej liczby komponentów w jego samochodzie.

Przed wyścigiem na Silverstone zespół Alpine potwierdził, że w bolidzie Ocona znajdzie się między innymi nowe podwozie.

„Esteban miał dwa trudne wyścigi w Austrii i wciąż sprawdzamy, czy z tym są związane jakieś przyczyny techniczne” – powiedział Marcin Budkowski, dyrektor wykonawczy Alpine. „Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zespół podjął decyzję o wprowadzeniu znaczących zmian w jego samochodzie na Silverstone, w tym zamontowanie nowego podwozia. Esteban spisywał się bardzo dobrze na początku sezonu i zaledwie kilka weekendów temu w dwóch weekendach zakwalifikował się w trzecim rzędzie. Wspólnie pracujemy, aby upewnić się, że powróci do formy, a ten weekend jest idealną okazją, aby to zrobić”.

Sam Ocon liczy z kolei, że te zmiany przyniosą oczekiwany efekt w postaci poprawy wyników na tle zespołowego kolegi, Fernando Alonso.

„Trzy wyścigi z rzędu we Francji i Austrii nie był tak udane, jak się spodziewaliśmy” – stwierdził Ocon. „Dobrze, że udajemy się na zupełnie inny tor, podejmując nowe wyzwanie i dokonując resetu. Wraz z zespołem za kulisami bardzo ciężko pracowaliśmy, aby sprawdzić, co możemy zrobić w celu poprawy naszych wyników. Wiem, że będziemy w stanie wrócić do poziomu, który prezentowaliśmy na początku sezonu, a ciężka praca będzie trwała tylko do momentu, aż to osiągniemy, a nawet jeszcze dłużej. Jestem naprawdę zmotywowany do zdobycia dobrego wyniku w ten weekend”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league