Grand Prix Japonii 2021 odwołane

Zgodnie z przewidywaniami władze Formuły 1 ogłosiły odwołanie tegorocznej rundy Grand Prix na torze Suzuka. Organizatorzy za powód odwołania japońskiej rundy podają zawiłości związane z pandemią COVID-19.

Wyścig na legendarnym obiekcie był zaplanowany na połowę października, ale ze względu na potrzebę przetransportowania części sprzętu drogą morską, decyzja musiała zapaść już teraz, aby nie zakłócać całej logistyki: „Po trwających dyskusjach z promotorem i władzami w Japonii rząd japoński podjął decyzję o odwołaniu wyścigu w tym sezonie ze względu na trwające zawiłości pandemii w tym kraju” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Formuły 1.

Puste miejsce po Grand Prix Japonii powinna wypełnić inna lokalizacja, o czym przekonują władze F1. Potencjalnymi kandydatami o których się mówi to Katar, Bahrajn (drugi wyścig w sezonie) czy Austin (podwójna runda): „Formuła 1 pracuje teraz nad szczegółami poprawionego kalendarza i ogłosi ostateczne szczegóły w nadchodzących tygodniach. Formuła 1 udowodniła w tym roku, a także, w 2020, że potrafimy dostosować się i znaleźć rozwiązania dla bieżących niepewności i jest podekscytowana poziomem zainteresowania lokalizacjami, w których będziemy gościć wydarzenia Formuły 1 w tym roku i później”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1