Alonso pozostanie w Alpine na sezon 2022

Fernando Alonso podpisał przedłużenie kontraktu z zespołem Formuły 1 Alpine na sezon 2022. Hiszpan pozostanie partnerem Estebana Ocona, który niedawno podpisał nową umowę obowiązującą do 2024 roku.

Alonso powrócił w tym roku do Formuły 1 po dwuletniej przerwie, wiążąc się z ekipą Alpine, z którą zdobył swoje oba tytuły mistrzowskie F1 w latach 2005-2006 – wtedy zespół funkcjonował pod nazwą Renault. Hiszpan wywalczył swój najlepszy wynik podczas ostatniego Grand Prix Węgier, gdzie zajął czwarte miejsce i tylko dwa razy dojechał do mety poza punktowaną dziesiątką.

„Bardzo się cieszę z przedłużenia kontraktu z Alpine na sezon 2022” – powiedział Alonso. „Od razu poczułem się tu jak w domu i zostałem przywitany przez wszystkich z otwartymi ramionami. To przyjemność znów pracować ze światłymi umysłami w Enstone i Viry-Châtillon. To był trudny sezon dla wszystkich, ale wykonaliśmy postęp jako zespół, czego dowodem jest wynik na Węgrzech. Chcemy mieć jeszcze więcej dobrych wspomnień po tym sezonie, ale przede wszystkim od następnego roku, kiedy to wejdą nowe przepisy. Byłem dużym zwolennikiem konieczności wyrównania stawki oraz zmian w sporcie, a sezon 2022 będzie ku temu znakomitą okazją. Nie mogę doczekać się reszty tego sezonu oraz ścigania się z Estebanem dla Alpine w 2022 roku”.

Źródło: alpinecars.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league