Norris z karą cofnięcia za wymianę skrzyni biegów

Lando Norris otrzyma karę cofnięcia o 5 pól startowych na starcie wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Belgii z powodu nieregulaminowej zmiany skrzyni biegów po wypadku w kwalifikacjach.

Na początku Q3 Norris doznał ogromnego wypadku w sekcji Eau Rouge/Raidillon z powodu nasilających się opadów deszczu. Kierowca McLarena wyszedł z samochodu o własnych siłach, ale został przewieziony do lokalnego szpitala na przeprowadzenie prześwietlenia łokcia. Niedługo później został z niego jednak wypisany i otrzymał zielone światło na start w wyścigu. Chwilę przed wypadkiem kilku kierowców, w tym sam Norris oraz Sebastian Vettel, wskazywali na konieczność wywieszenia czerwonej flagi ze względu na bardzo trudne warunki do jazdy.

Początkowo uważano, że uszkodzenia w samochodzie MCL35M mogą być na tyle poważne, że potrzebna będzie wymiana całego podwozia oraz monokoku. Inspekcja pojazdu przez mechaników stajni z Woking pozwoliła jednak wykluczyć taką konieczność, choć w niedzielę zespół potwierdził, że wymianie ulegnie skrzynia biegów, co zgodnie z regulaminem oznacza cofnięcie Norrisa o 5 pozycji.

Norris, który był najszybszy zarówno w Q1 i Q2, a także był faworytem do zdobycia pole position, nie ustanowił mierzonego czasu okrążenia w przerwanym Q3. Ze względu na wcześniejszą karę dla Valtteriego Bottasa, który zostanie również cofnięty o 5 pól za spowodowanie kolizji z pierwszego okrążenia na Hungaroringu, Norris ustawi się na 14. pozycji startowej.

Zespołowy kolega Norrisa, Daniel Ricciardo, wywalczył w czasówce na Spa-Francorchamps czwarte miejsce, najwyżej w swoich dotychczasowych startach w McLarenie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league